Mr. Robot: první řada

     Mr. Robot je jedna z letošních nejlepších seriálových novinek. Hlavní postavou tohoto hackerského dramatu je hacker Elliot (Rami Malek), který přes den pracuje jako programátor u firmy zameřené na kyber-bezpečnost a v noci zase hackuje účty a profily ostatních lidí, přičemž pokud například nalezne nějakého zločince, tak jej obratem anonymně udá policii. Elliot ovšem tuto činnost neprovádí pouze na základě svého hrdinského komplexu, ale i z důvodu osobní potřeby, jelikož hackování cizích zařízení pro něj představuje jedinou možnost jak provádět interakce s ostatními lidmi, poněvadž se štítí přímého osobního kontaktu. Jedná se tedy o dalšího z neortodoxních anti-sociálních hrdinů (zdravíme Dextera), kteří jsou v dnešních seriálech hojně využívaní, a co si budeme povídat – jsou divácky velmi atraktivní a bohužel i dost aktuální v kontextu dnešní doby.

     Hlavní linie první série je zaměřená na masivní hackerský útok, kterým chce Elliot spolu s tajemnou organizací Pana Robota (Christian Slater), potopit obrovský megakorporát Evil Corp a udělat tak svět lepším místem. Nebude to ovšem jednoduché, zvlášť když musí Elliot řešit své početné osobní problémy. Ty v podstatě vytvářejí několik vedlejších linií, ať už to je Elliotova závislost na morfiu, či nepravidelné návštěvy terapeutky, anebo krkolomný vztah s jeho poslední kamarádkou Angelou, jenž je zároveň jeho kolegyní v práci. První sezóna toho nabídne opravdu hodně a navíc ještě mnohdy dokáže překvapit až šokovat. Vše stojí především na zajímavých a perfektně ztvárněných postavách, z nichž vyniká především samotný Elliot, dále i nevyzpytatelný Pan Robot, a také nekompromisní víceprezident Evil Corpu Tyrell Wellick.

    Z předchozích řádků je možná patrné, že Mr. Robot ani zdaleka nebude podívanou pro masy. Není to zrovna příjemné pokoukání v tom smyslu, že většina epizod se nese ve značně temném, tíživém a občas i psychedelickém duchu. Na nějaké vtipy či odlehčení tu prostě není žádné místo. Ostatně si ani nedovedu představit, že takto vážný seriál, který si bere na paškál především kritiku současné společnosti, by vůbec mohl být nějaký jiný.

 

 

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář