Koruna: třetí řada

Ve třetí řadě velkolepého historického seriálu Koruna zavítáme spolu s britskou královskou rodinou do druhé poloviny šedesátých a takřka kompletních sedmdesátých let minulého století, které taktéž nebyly chudé na zásadní události v rámci domácí britské či celosvětové politické a společenské scény. Hlavní změnou oproti prvním dvěma sezónám je kompletní obměna hereckého ansámblu. Pro někoho to může být menší šok, ale na nové představitele stávajících rolí se dá velmi rychle zvyknout a to z jednoho prostého důvodu: brilantní herecké výkony podávají i „středně staré verze“ veškerých postav.

Podle očekávání mají opět nejvíce prostoru samotná královna a vévoda Filip, jejichž vztah se oproti minulým letům už přecejen více uklidnil a stabilizoval. Starostí mají ovšem i nadále mnoho. Jejich ratolesti dospívají a už mají svou vlastní hlavu (Charles a Anna) a královnina sestra Margaret i nadále představuje onen divoký, nespoutaný a nepředvídatelný článek rodiny. K tomu všemu procházelo království v tehdejší době nejednou ekonomickou a ústavní krizí, které řádně prověřily sílu královského majestátu a odhodlání veškerých poddaných.

Třetí řada Koruny divákovi opět nabízí značně zábavnou a bohatou exkurzi do podstatné éry britských dějin. I navzdory několika málo méně poutavým epizodám můžu celou sezónu hodnotit velmi kladně. Takto detailně audiovizuálně i příběhově propracované a místy i dechberoucí dílo se neztratí ani v nesmírně nabitém portfoliu platformy Netflix.

P.S: Excelentní ztvárnění katastrofy v Aberfanu a jejich následků považuji za nejlepší díl (3).

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář