Isle of Skye: Big Box

Průměrná délka jedné hry: 30 minut, počet hráčů: 2-5 (doporučeno 3-4) věk: 9+

Desková hra Isle of Skye: Big Box anebo Carcassonne 2.0. Se slavnou deskovkou, ve které se skládá a rozšiřuje herní mapa pomocí čtvercových dílků, má Isle of Skye skutečně mnoho společného, avšak k univerzálnímu hernímu mechanismu přidává navíc množství neotřelých, funkčních a dobře propojených prvků a vychytávek. Příběh hry je zasazen na území čarokrásného drsného skotského ostrov Skye, kde mezi sebou zápolí o dominanci tamní horalské klany, jejichž působení je zprostředkováno v rámci jednotlivých herních tahů.

Každý hráč si pomocí vybraných dílků (ze stylového vaku) skládá své vlastní území, přičemž se zároveň snaží plnit úkoly (počet majáků, farem, zvířat či palíren, styl skladby území…), jenž se vyberou na začátku hry. V rámci hry funguje perfektně zpracovaný a napínavý systém naceňování dílků, jenž umožňuje koupit dílky ostatních hráčů anebo prodat ty své za tučnou sumu. Během šesti herních kol je cílem získat co nejvíce bodů, jejichž počitadlo obepíná přehlednou základní herní desku. Partie je odehraná zhruba za půl hodiny a díky silné variabilitě titulu je každá nová hra vždy něčím jiným zajímavá a zaručeně zábavná.

Edice s doplňkovým názvem Big Box obsahuje i dosud vydaná rozšíření včetně zásadní Druidí expanze a menších doplňkových vylepšení hry, která obsahují tunely a okrajové části hráčských území.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář