Fargo: druhá řada

     Druhá série skvostného kriminálního thrilleru Fargo je ještě o chlup lepší než vynikající první řada. Děj je umístěn do kulis drsného amerického severu na pomezí států Minnesota a Jižní Dakota a odehrává se na konci sedmdesátých letech minulého století, tedy v době, kdy v USA ještě stále rezonuje nedávno ukončená neúspěšná válka ve Vietnamu. Příběh se zaměřuje na spor mezi rodinným mafiánským klanem Gerhardtů a centrálním zločineckým syndikátem z Kansasu, který si na severská teritoria dělá zálusk. Velmi záhy po neúspěšném vyjednávání vypukne nelítostná válka, která přímo a tragicky ovlivní osudy obyvatel blízkého městečka Luverne, včetně policisty Loua Solversona (Patrick Wilson) a jeho tchána, šerifa Hanka Larssona (Ted Danson).

     A je to úžasná seriálová podívaná. Fargo (spolu s nedávným hitem Narcos) podle mě letos představuje tu nejvyšší kvalitu v kontextu formy vyprávění a celkového technického zpracování. Vynikající kamera, minimum střihu, často užívané rozdělené obrazovky, v nichž sledujeme několik postav či dějů najednou, či zpestření epizod pomocí vypravěče jsou tu na denním pořádku. Navíc i přesto, že druhá řada disponuje poměrně velkým množstvím postav (herecké výkony tradičně skvělé), tak je kriminální zápletka mixnutá gangsterkou naprosto přehledná, konzistentní, velmi poutavá a umně vygradovaná až do dechberoucího „westernového“ finále, v němž se počet postav značně sníží. 🙂

     Na plný počet hvězd to sice těsně nevyšlo, poněvadž je druhá řada podobně jako ta první poněkud odtažitá a nevzbuzuje až tolik emocí, avšak nenechte se mýlit – rozhodně se jedná o precizní seriálové řemeslo té nejvyšší jakosti, které bude nepochybně mnohonásobně oceněné prestižními cenami. A oceňuji ho i já jako divák, protože mě Fargo prostě a jednoduše skvěle baví. Už aby tu byla třetí sezóna… dočkáme se jí příští rok na podzim.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář