Drsný spasitel

Drsný spasitel je český fanouškovský film, který adaptuje stejnojmenný sci-fi román spisovatele Miroslava Žambocha. Tvůrci v čele s režisérem Jaroslavem Šetkem vybrali v kampani na české platformě Startovač zhruba čtvrt miliónu českých korun, přičemž i my jsme na tento zajímavý projekt přispěli. Po několika letech se k nám konečně dostala finální verze snímku a nyní se už můžeme podělit o své dojmy.

Jedná se o hraný film, avšak tvůrci do něj zakomponovali i animované pasáže, které jsou opravdu vynikající. Velmi se nám zamlouvá i správně depresivní vizuál a vynikající masky. Také početné akční pasáže mají svou kvalitu a různorodost. Poněkud horší je to už se zvukem, hereckými výkony a občasnou nižší přehledností návaznosti scén, ale nejsou to tak zásadní věci, aby nám zkazily celkový dobrý dojem z filmu.

I v Česku jsme schopní natočit originální a chytlavý sci-fi film. A v podstatě za úplný pakatel. Naší symbolické investice rozhodně nelitujeme a jsme rádi, že jsme mohli podpořit český filmový projekt. Tvůrci nás rozhodně nezklamali a určitě bychom uvítali, kdyby tento tým (anebo někdo jiný) opět rozjel projekt podobného typu. České literární a filmové sci-fi zdar!

Animovaný úvod filmu

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 3/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.