Diablo

Platforma: pc, ps

Poté, co se na platformě GOG objevila pro moderní počítače upravená verze legendárního fantasy rpgčka Diablo, tak jsem neodolal a po dlouhých letech opět rozehrál jednu ze svých prvních her. Od data vydání již uplynulo předlouhých 23 let, avšak v mnoha ohledech tento památný titul nijak nezestárnul a v mnohém může zdatně konkurovat novodobým hrám na hrdiny.

Samozřejmě: grafická stránka hry odpovídá jejímu stáří a spousta archaických designových prvků a chybějících herních pomůcek, které se pojí především s interfacem hry, může mnohé moderní hráče odradit, avšak podle mě by to byla chyba. Diablo je totiž stále velmi dobře hratelným titulem se skvělou atmosférou a s jednoduchým, ale značně chytlavým herním systémem. Ten ve své době v podstatě definoval známou odnož rpg řánru, kterou dnes nazýváme „diablovky“.

Je to opravdu prosté. Zvolíte si buď bojovníka, mága anebo lučištnici a vyrazíte do podzemí pod kostelem potírat pekelné zplozence, jimž vládne pán hrůzy, Diablo. V průběhu hry se ze základních kostelových kobek postupně dostanete do katakomb, jeskyní a cestu zakončíte v samotném pekle. V náhodně generovaných úrovních narazíte na několik úkolů a událostí, avšak prim zde hrají souboje s monstry, které tvoří jádro hry. Nečekal jsem, že bude jednička Diabla po těch letech tolik zábavná, ale je tomu tak, a nehraje v tom roli pouze nostalgie. Pořád je to prostě výborná hra.

Intro hry

Minimální HW konfigurace (GOG verze): Windows 7 32 Bit, procesor s 1 GHz, 2 GB RAM, grafická karta s DirectX 9

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.