Desperados 3

Platforma: pc, PS4, Xone

Na třetí díl slavné taktické série jsme čekali velmi dlouho (okolo 14 let) a nakonec se to jednoznačně vyplatilo. Po až nečekaně zdařilé odbočce v novověkém Japonsku jsme konečně dostali možnost zažít pravé westernové taktické dobrodružství, které od letité jedničky rázně převezme žezlo pro nejlepší díl série. Třetí Desperados mají opravdu hodně společného s Shadow Tactics. Vývojáři ze studia Mimimi opětovně využili většinu perfektně fungujících mechanismů z této hry, přidali nějaké ty novoty a výsledkem je skvostná taktická strategie. A ta má v současné době cenu ryzího herního zlata.

Ve zdařile vyprávěném příběhu hraje ústřední roli kvintet postav, přičemž hned tři z nich jsou dobře známé i z předešlých dílů. Trio ve složení John Cooper (univerzální pistolník a nožař), Doc McCoy (doktor-ostrostřelec) a Kate O´Hara (ženské zbraně a kopanec vy víte kam) doplňuje nová dvojice postav, a to silák Hector a voodoo kouzelnice Isabelle Moreau. Zápletka se samozřejmě točí okolo motivu pomsty, tak jak to má ve správném westernu být. Navíc je vhodně a moderně doplněná několika retrospektivními herními pasážemi, které tvoří předěly mezi hlavními kapitolami.

Jednotlivé úrovně se vyznačují vysokou mírou rozmanitosti a nechybí mezi nimi více i méně očekávané westernové lokace. Herní design je precizní a doslova nahrává chytrému a (hráčského egu) odměňujícímu kombinování schopností postav, jež jsou k dispozici. Noční mise, mise beze zbraní, mise se všemi postavami, sólové mise… variabilita je opravdu vysoká a postupem času přibývají i nové prvky a možnosti včetně všemožných achievementů. Kampaň je jedním slovem skvělá a to samé lze říct i o samotné hře.

Třetí Desperados jsou perfektně vyváženou a přístupnou taktickou strategií s atraktivním zasazením, které se jen tak neomrzí. Technická dokonalost, bleskurychlý systém ukládání/načítání, a také líbivá grafická stylizace už pouze potvrzují nejvyšší možné hodnocení. Snad se dalšího dílu dočkáme dříve než za onu sáhodlouhou půldruhou dekádu.

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel i3 3,5 GHz, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 570 nebo Radeon HD 6950, 20 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář