438. Páteční podvečerní… o nadcházejících kino hitech

Již nyní v průběhu dubna začíná tradiční nástup letní filmové sezóny, která by měla nabídnout zvýšený počet kvalitních filmů a kasovních trháků v kinosálech. Ještě v průběhu končícího měsíce bude mít premiéru finský akční snímek Sisu (od 27.4.), se kterým se nese vlna silných pozitivních ohlasů. Poté už započne hlavní filmové období roku, během kterého se budou kina plnit diváky očekávajícími jak nákladné velkofilmy, tak i kvalitní žánrovky. A právě dnes přineseme výběr toho nejzajímavějšího, co nás v nadcházejících měsících čeká v kinech. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Rychlý start v květnu zajistí třetí díl komiksové týmovky Strážci Galaxie (od 4. 5.). Intergalaktická parta hic se pokusí oživit kvalitativně a kasovně lehce strádající zábavní moloch Marvel. Mají k tomu ty nejlepší předpoklady. Dalším nadějným květnovým snímkem je mysteriózní akční thriller Hypnotik (od 11. 5.) s Benem Affleckem v hlavní roli. Jako spoustu ostatních diváků i nás hodně zajímá premiéra akčního spektáklu Rychle a zběsile 10 (od 18. 5.), kde se opět sejde početná família okolo Vina Diesela, aby prožila zbrusu nové velkolepé akční dobrodružství. Toliko ke květnovým filmům – přesuňme se k letním filmovým premiérám. Jako první nás jistě značně potěší a pobaví animák Spider-Man: Napříč paralelními světy (od 1. 6.). Pokračování vynikající jedničky by mohlo patřit mezi letošní nejlepší filmy. O týden později dojde k pokusu o vzkříšení série Transformers v epizodě s podtitulem Probuzení monster (od 8. 6.). Celkem i držíme palce. Další velkou filmovou událostí bude obnovení jedné velké filmové legendy, které proběhne na konci měsíce. Harrison Ford se vrátí do své ikonické role v dobrodružném akčním snímku Indiana Jones a nástroj osudu (od 29. 6.) a asi málokdo není zvědavý na návrat osmdesátiletého (!) hereckého matadora do jeho legendární akčně archeologické úlohy.

Na začátku července si přijdou na své i hororoví fandové, jelikož bude mít premiéru nová epizoda jedné ze současných předních sérií tohoto žánru a to Insidious. Ve snímku s názvem Červené dveře (od 7. 6.) si opět zahraje i Patrick Wilson, který bude tentokrát i režírovat. V následujících červencových týdnech se dočkáme dvou zásadních filomových událostí, které přesahují letní rámec a patří mezi nejočekávanější filmy roku. Prvním je akční velkofilm Mission Impossible Odplata (od 13. 6.), ve které nám nestárnoucí Tom Cruise předvede novou sadu svých čím dál nebezpečnějších kaskadérských kousků. Druhý snímek je nákladné historické životopisné drama Oppenheimer (od 20. 7.) od režiséra Christophera Nolana. A jak to vypadá se srpnovými premiérami? V našem případě budou výhradně akční a představuje je trio rozličných snímků ve složení Želvy Ninja: Mutantí chaos – tentokrát v animované verzi, Meg 2: Příkop – opět s Jasonem Stathamem v ústřední roli (oba od 3. 8.), a ještě i Gran Turismo (od 10. 8.), v němž se bude v nemalé míře zápolit na tratích v rámci automobilových závodů. To je náš letní filmový program, ve kterém jsme se snažili vybrat jen ty nejočekávanější a nejzajímavější filmy. Mějte se fajně, dobře se bavte v kinech a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář