437. Páteční podvečerní… o výborných romantických seriálech, které málokdo zná (část druhá)

Zhruba s půlročním odstupem dnes budeme pokračovat v budování naší pravidelně nepravidelné podrubriky o kvalitních seriálech daného žánru, o kterých pravděpodobně moc diváků ani neví. Ve druhé sezóně tématu se nyní po delší době zaměříme na romantické televizní tituly, o nichž jsme poprvé psali zhruba před pěti lety a v daném článku jsme doporučovali například poutavé romanticko-historické sci-fi drama Cizinka. Dnešní výběr titulů bude spadat do stejného žánru, ve kterém hraje prim především vzájemná osudová přitažlivost, silné přátelství a samozřejmě nemůže chybět ani nezbytné vztahové drama. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Láska padá z nebe

Jednou z největších světových továren na (kvalitní) romantické seriály je zcela bez jakýchkoliv pochyb Jižní Korea. Mezi kvantem představitelů tohoto žánrů vyniká především seriál Láska padá z nebe – excelentní romantické komediální drama s několika zásadními přesahy včetně toho, který zprostředkovává porovnávání kulturních a sociálních rozdílů mezi oběma zeměmi na korejském poloostrově. Pokud bych se mohl podívat jenom na jeden jihokorejský seriál, tak by to byla tato bezvadná podívaná.

2. Vánoce u našich

I na drsném severu umí natáčet zdařilá romantická dramata. Pozorovat početné vztahové patálie sympatické norské zdravotní sestry v rámci neokoukaného skandinávského prostředí představuje velmi solidní televizní zábavu. Vánoční atmosféra je dalším příjemným bonusem této dvousezónní kvalitní minisérie, kterou lze zkouknout za pár pohodových posezení před obrazovkou.

3. Hledání Aljašky

Osmidílný seriál od platformy Hulu patří mezi několik málo vyvolených představitelů kvalitních televizních podívaných pro teenagery. Na tento neotřelý titul se samozřejmě mohou podívat i zástupci starších generací, kteří uvidí silně emotivní melancholický příběh o jedné netradiční partě kamarádů, kteří se musejí poprat s oním nesnadným dospíváním. K dobro je potřeba přičíst i jedinečný soundtrack.

4. Od nuly

Filmová hvězda Zoe Saldana se po delší době objevila v hraném seriálu a právě i účast nadané herečky je jedním z důvodů, proč je romantické drama Od nuly jednou z nejlepších novinek žánru za posledních několik let. Až nečekaně vypjaté a náročné romantické drama mnoho diváků jistě příjemně překvapí. Tohle se tvůrcům z Netflixu opravdu povedlo.

5. Sanditon

Éra kvalitních historických britských dramat ještě zdaleka neskončila i přes konec oblíbeného seriálu Panství Downton. Podobným počinem je i Sanditon, který nabídne onen pohodový typ nenáročné historické romantické podívané s precizně vytříbenými kostýmy a hezky vykreslenou dobovou atmosférou v první polovině devatenáctého století. Natočeno na základě literární předlohy slavné spisovatelky Jane Austen.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář