414. Páteční podvečerní… o nejlepších říjnových titulech na Recenzone

Až nezvykle malebný říjen přinesl velkou kvalitu i na poli zábavních titulů a druhý podzimní měsíc tedy můžeme zaznamenat jako povedený jak z hlediska počasí, tak i i v rámci námi sledovaného zábavního světa. Jako obvykle bylo rušno v bohatém televizním univerzu a dočkali se i ubývající návštěvníci kin, kteří konečně mohli zajít na několik zajímavých filmových premiér. Po sestavení a okomentování pětice nejlepších říjnových titulů vybereme i ty nejočekávanější zábavní zástupce pro právě začínající měsíc listopad. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Felix a Zelda

Na první místo jsme zařadili úvodní dva díly historické knižní série Felix a Zelda, které popisují osudy dvou malých židovských dětí v okupovaném Polsku během Druhé světové války. Vysoce napínavé a znepokojivé čtení, které připomíná početné tragédie, které se odehrály během největšího konfliktu lidské historie. Knihy jsou vhodné pro široké čtenářské spektrum počínaje mladšími čtenáři v lehce pokročilém školním věku.

Felix a Zelda: minirecenze

2. Chapelwaite

Gotická hororová trefa do černého s výrazným Adrienem Brodym v hlavní roli potěší veškeré příznivce žánru. Atmosférická podívaná těží z vhodného zasazení do okolí zapadlého přímořského mestečka a samozřejmě i z postupně gradovaného příběhu, který odhaluje důležité milníky zápletky jen velmi pozvolna. Jedna z letošních nejvýraznějších seriálových novinek.

Chapelwaite: minirecenze

3. Na západní frontě klid

A zde pro změnu doporučujeme jednu z nejvýraznějších filmových novinek letošního roku. O filmovém portfoliu z produkce Netflixu a především o jeho značně proměnlivé kvalitě toho bylo napsáno mnoho, ale právě tento snímek alespoň na čas rázně utíná veškeré diskuze a pochyby. Válečný film s nadstandardními audiovizuálními kvalitami zaujme jak precizně vystavěnými kulisami zákopové První světové války, tak i nestárnoucími příběhem o odvaze, přátelství a nezdolnosti lidského charakteru.

Na západní frontě klid: minirecenze

4. Cobra Kai: pátá řada

Napopáté a stále značně výrazně, neotřele a kvalitně. Tak se dělá jeden z nejoblíbenějších seriálů současnosti, který se již zcela etabloval mezi silně očekávanými a tradičními vrcholy televizní sezóny. Cobra Kai perfektně baví a občas i diváka ponoukne k onomu potřebnému zamyšlení. S plejádou pamětihodných a zábavných postav se budeme setkávat ještě dlouho.

Cobra Kai 5: minirecenze

5. Bullet Train

Brad Pitt a spol zase jednou vyrazili do přímého akčního útoku na kinosály a minimálně v rámci kvality dodaného obsahu se jedná o parádní úspěch. Rozvětvená stylová akční jízda v sobě snoubí všemožné pozoruhodné prvky a vlivy od některých slavných filmových tvůrců a celkově dokáže skvěle pobavit a zaujmout: po celou dobu dvouhodinové stopáže.

Bullet Train: minirecenze

V listopadovém výhledovém okně se jako první podíváme na nejočekávanější hry. Mezi těmi vévodí jeden z nejočekávanějších titulů roku, akční fantasy adventura God of War Ragnarök (9. 11.). Dále nás hodně zajímá i neotřelé historické rpg Pentiment (15. 11.) a ještě i akční hra Evil West (22. 11.). Nejočekávanějším filmovým triem je pro nás komiksovka Black Panther: Wakanda nechť žije (od 10. 11.), česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase 2 (od 7. 11.) a historická podívaná Fabelmanovi (od 24. 11.). V televizním prostoru patří k nejvyhlíženějším titulům pátá řada historické ságy Koruna (od 9. 11.), gangsterka Tulsa King a pátá řada současného westernu Yellowstone (oba od 13. 11.). Výhledové okno se zavírá, pravidelný zábavní servis je u konce. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář