412. Páteční podvečerní… o projektech věhlasných režisérů (pátá část)

Zhruba po roce opět otevřeme téma ohledně současných projektů věhlasných režisérů, přičemž se zaměříme výhradně na britské a americké tvůrce. Dění okolo pandemie se už do značné míry uklidnilo, avšak kinům a i všemu ostatnímu momentálně nepřeje současná turbulentní geopolitická situace. A právě světoznámí filmaři by mohli neutěšený stav v rámci kino byznysu řádně nakopnout některými svými očekávanými snímky. Na tyto filmy se můžeme v nejbližších měsících a letech těšit. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Po neskutečných třinácti letech se na plný úvazek vrátí do akce legendární filmař James Cameron, který letos 15. prosince uvede očekávaný sci-fi velkofilm Avatar: The Way of the Water. Ten naváže na příběh fenomenální jedničky a do akce se vrátí většina starých známých postav. Režisér v následujících letech (2024, 2026, 2028) připraví pro kina i další tři díly série. Holt lepší pozdě, než nikdy. Jeden z našich oblíbených režisérů posledních let, frankofonní Kanaďan Denis Villeneuve, uspěl se svých filmem Duna a s tímto velkým diváckým a relativním kasovým úspěchem šlo ruku v ruce i schválení druhého dílu. Film by měl vstoupit do kin 2. listopadu v příštím roce. Další z elitních režiséru současnosti, Christopher Nolan připravuje velkolepý životopisný film Oppenheimer o legendárním fyzikovi, který získal největší věhlas během Druhé světové války. Snímek se momentálně nachází ve fázi postprodukce a jeho premiéra je přiřazená k datu 20. července 2023.

Quentin Tarantino, další z režisérských velikánů, ještě nedávno chystal snímek, ve kterém se měli potkat Django se Zorrem, avšak s filmem to momentálně nevypadá dobře a pravděpodobně brzy či vůbec nevznikne. V kuloárech se ovšem stále šušká o třetí epizodě série Kill Bill. Steven Spielberg již za měsíc (24. listopadu) pošle do kin svůj nejnovější film Fabelmanovi, historické drama o síle filmu. Režisér trovněž působí v producentské roli u pátého Indiana Jonese (opět Harrison Ford), kterého režíruje James Mangold. Premiéry se dočkáme na konci června v příštím roce. David Fincher momentálně spolupracuje s platformou Netflix, pod jejíž záštitou spatří světlo světa thriller The Killer (pravděpodobně na přelomu roku). S velkou pravděpodobností bohužel nevznikne třetí řada psychologického thrilleru Mindhunter z důvodu časové producentské náročnosti a vypršení smluv hlavních herců. Nestárnoucí Martin Scorsese již dotočil historický snímek Killers of the Flower Moon (2023), kde si opět zahraje jeho dvorní herec Leonardo DiCaprio. Malý velký tvůrce momentálně připravuje televizní verzi Gangů New Yorku.

Další z režisérských matadorů, Ridley Scott, stále natáčí filmy neskutečným tempem. Jeho nejnovějším projektem je historický velkofilm Napoleon, který vstoupí do kin v roce 2023. Hlavní roli slavného vojevůdce ztvární Joaquin Phoenix. Stále je navíc v plánu i další díl Vetřelce a možná i dvojka Gladiátora. S podobnou kadencí uvolňuje v posledních letech filmy do éteru britský filmař Guy Ritchie. V polovině prosince uvidíme jeho akčně špionážní podívanou Operace Fortune: Ruse de guerre. V budoucích letech se můžeme těšit na válečný snímek The Interpreter (2023), jehož vývoj se nachází v pokročilém stádiu postprodukce, a také i na druhého Aladina. Ritchieho parťák Matthew Vaughn se nehodlá vzdát oblíbeného akčního žánru se špionážním přídavkem a v roce 2023 divákům ukáže svůj nový počin Argylle, ve kretém se ujal hlavní role Henry Cavill. To jsou nadcházející projekty světových velkikánů v oboru režie. Mějte se fajně, dobře se bavte u filmů a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář