405. Páteční podvečerní… o nejlepších srpnových titulech na Recenzone

Letošní srpen byl specifický v tom, že během něj mělo premiéru dostatečné množství nových titulů, avšak málokterý jsme nakonec zařadili do nejsilnější TOP kategorie. Tradiční seriáloví zástupci si během druhého prázdninového měsíce vybrali menší oddech, a tudíž se do elitních kategorií dostala pouze jedna kniha z věhlasné české sci-fi série Legie. Ta ostatně vévodí našim měsíčním žebříčkům už drahnou dobu. Vyjma toho nejlepšího z nedávno ukončeného měsíce nabídneme i obvyklý selektivní výhled na naše oblíbené září. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Legie 5. a 6. díl

Aga a Pán hor. Dva jednoduché názvy dosavadních posledních dvou epizod české space opery Legie, za kterými se skrývá silně dynamické, napínavé a kvalitní počtení. Suchý česko-moravský humor s podstatnou dávkou ironie se do tohoto cyklu perfektně hodí a celkově jej bezvadně dolaďuje takřka k dokonalosti. Návštěvy pozoruhodných světů v předalekých galaxiích už dlouho nebyly tak zábavné: a to v rámci veškerých zábavních médií včetně her, filmů a seriálů.

série Legie: minirecenze

2. Star Trek: Strange New Worlds

No a pozoruhodné světy v předalekých galaxií můžeme opětovně zmínit i v případě posledního televizního Star Treku s podtitulem Strange New Worlds. Nejlepší novodobý zástupce legendární sci-fi ságy rovněž nabízí prozkoumávání vzdálených a tajuplných vesmírných lokací. Právě tam se odehrávají jednotlivé příběhy sympatické posádky lodi Enterprise v pevně daném oblouku epizodické struktury, která ke Star Treku odjakživa patří.

Star Trek: Strange New Worlds: minirecenze

3. Les přízraků

Šestý díl historické dobrodružné série Stein a Barbarič a stále stejně velká zábava. Tentokrát zavítáme do českých luhů a hájů respektive do českých hvozdů a hor, které představují ideální prostředí pro rozehrání dalšího detektivního představení se silným přídavkem mysteriózního prvku. Dobrodružství, akce a klasický detektivní konec lehce v holmesovském stylu: ideální kombinace, která skvěle naladí na další (český) díl.

Les přízraků: minirecenze

4. Volavka

Jedna z nejlepších televizních novinek léta přináší tradiční příběhový koncept o tajné infiltrační misi ve vězeňském prostředí. Ten je ovšem tak zdatně zpracován a hlavně i zahrán, že Volavka ve výsledku s přehledem obstojí i v početné žánrové konkurenci a zapíše se mezi nejlepší vězeňské tituly za poslední roky. Apple TV+ začíná silně konkurovat ostatním zábavním platformám, což je pro diváka jen a jen dobře.

Volavka: minirecenze

5. Zlouni

Silný animovaný rok 2022 potvrzuje další parádní snímek, akční buddy heist komedie Zlouni. Film dá vzpomenout na fenomenální série typu Dannyho parťáci a navodí při tom i lehce nostalgickou náladu. Úchvatná animovaná forma vždy potěší, ale v dnešní době už nepřekvapí. Narozdíl od originálního příběhu se spoustou silných charakterů, jejichž interakce patří mezi nejsvětlejší body tohoto výborného rodinného filmu.

Zlouni: minirecenze

Mezi nejočekávanější zářijové tituly v okruhu filmů patří český historický snímek Jan Žižka (od 8. 9.), česká komedie Indián (od 22. 9.), americký životopisný film Blondýnka (od 23. 9) a americké mysteriózní drama Kde zpívají raci (od 29. 9.). V kategorii nadcházejících seriálů se nejvíce vyjímá fantasy Pán prstenů: Prsteny moci (od 2. 9.), dále ještě pátá řada akčního seriálu Cobra Kai (od 9. 9.) a ještě i dobrodružný sci-fi titul Andor (od 21. 9.). Co se novinek z herního světa týče, tak v této oblasti nás nejvíce zajímá adventura Deliver Us Mars (27. 9.) a kooperativní deskovka Bestie (30. 9). To jsou naše nejočekávanější zářijové tituly. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář