285. Páteční podvečerní… o televizním programu na jaro a léto

Silný televizní rok 2020 je v plném proudu a po nabitém úvodu jara bude následovat určité zvolnění rytmu. Konec jara a léto nepřinese až tolik očekávaných seriálových hitů, ale i v tomto období najdeme několik zajímavých premiér. V následujících týdnech budeme moci sledovat například pátou řadu Miliard, jejíž jednotlivé epizody stále vycházejí v oldschoolovém týdenním formátu. To je jeden z hlavních televizních taháků druhého čtvrtletí. A dále se podíváme na ostatní pozornosti-hodné tituly. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Můžeme doporučit brutální akční gangsterku Gangs of London, jejíž tvůrcem (a také i spolurežisérem a spoluscénáristou) je progresivní filmař Gareth Evans (série Zátah). Po několika úvodních epizodách se již nebojíme mluvit o jedné z televizních událostí letošního roku. Zajímá nás i dramatická minisérie Bludné kruhy, ve které podle ohlasů exceluje charakterní herec Mark Rufallo v náročné dvojroli. Jedním z nových květnových seriálů je i hudební drama The Eddy od nadaného tvůrce Damiena Chazellea (La La Land, První člověk). Již za dva dny nás čeká výjezd postapokalyptického vlaku Snowpiercer ve stejnojmenném seriálu podle stejnojmenného filmu. V hlavní roli se představí Jennifer Connelly a ve druhé (již schválené sérii) se můžeme těšit na Seana Beana. Další velkou květnovou premiéru představuje sci-fi komedie Space Force (29. 5.). V té se sešel velmi silný herecký ansámbl v čele se Stevem Carellem a Johnem Malkovichem. A zahrajeme si i starou dobrou milionářskou soutěž v britské minisérii Quiz (31. 5. AMC), v níž si zahrál například Matthew MacFadyen či Michael Sheen.

Na začátku června se na naše televizní obrazovky a monitory vrátí seriál 13 Reasons Why, konkrétně jeho čtvrtá řada (5. 6.). Hodně nás zajímá také nové kriminální drama Perry Mason (21. 6.). Děj seriálu se bude odehrávat na začátku 30. let minulého století v L.A., kde působí legendární právník Mason. A tohle zasazení (Velká hospodářská krize), nastavení a obsazení (Matthew Rhys) vypadá velmi lákavě. No a těšit se můžeme i na třetí řadu novodobého westernu Yellowstone (také 21. 6.) s Kevinem Costnerem v hlavní roli. S přáním vytříbených televizních zážitků se už dnes rozloučíme. Mějte se fajnově a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.