158. Páteční podvečerní… o nadcházejících filmech se superhrdiny

       Letos mělo premiéru několik velkolepých komiksových blockbusterů se superhrdiny, přičemž většinou se jednalo o kvalitní snímky, které zaznamenaly velký kasovní úspěch. Diváky tento žánr stále neomrzel (a pravděpodobně ani neomrzí) a filmy budou posílány do kin ve velkém i nadcházející roky. My už sice začínáme pozorovat jistou „únavu materiálu“, a to jak v našem odhodlání chodit na to samé pořád do kin, a také v určité vyčerpanosti superhrdinského filmového konceptu. Občas ale rádi vypneme a zajdeme do kina na nějakou tu pestrobarevnou akční jízdu. Asi málokoho překvapí, že se dnes více zaměříme  na filmy od úspěšného Marvelu, který nám dodává i takové skvosty jako je Logan, a méně na filmy od DC Comics, který už několik let hraje druhé housle a momentálně (po kolosálním kasovním propadáku Ligy spravedlnosti) má celé filmové univerzum tohoto giganta velmi nejistou budoucnost.

 

2018

       Další z velkých komiksových hráčů dorazí v polovině února v příštím roce. Bude to Black Panther, kterého režíruje nadaný mladý režisér Ryan Coogler (Creed). Výlet do fiktivní africké Wakandy nás velmi zajímá – specifické reálie tohoto kontinentu ještě nebyly v komiksovkách zcela využité a rozhodně mají potenciál. V první polovině dubna se můžeme těšit na netradiční příspěvek xmenovské série, kterým bude napínavý sci-fi horor Noví mutanti. Ve snímku si zahraje plejáda mladých nadějných herců a hereček (Maisie Williams ze Hry o trůny či Charlie Heaton ze Stranger Things) a my očekáváme, že nás bude bavit mnohem víc než jedna mdlá Apokalypsa. No a na konci dubna bude mít premiéru ten nejvelkolepější z nejvelkolepějších, který snad ve výsledku nebude ten nejpřeplácanější z nejpřeplácanějších. Ano, bavíme se tu o nových Avengers s podtitulem Infinity War, ve kterých se sejdou snad všichni možní superhrdinové, aby bojovali proti vesmírnému záporákovi Thanosovi (Thanovi?). Máme jisté obavy, ale na film se nelze netěšit. Na konci května na nás vletí druhý Deadpool, který bude rozhodně figurovat mezi našimi nejočekávanějšími filmy roku 2018. A odstavec zakončíme už jen rychlým výčtem komiksovek na druhou polovinu roku: Ant-Man and the Wasp (červenec), Venom (říjen), X-Men: Dark Phoenix (listopad), animovaný Spider-Man a Aquaman (oba prosinec). Blížíme se už k poměru jedna premiéra komiksovky na jeden měsíc. Uf.

 

2019

      V tradičním startovním termínu v polovině února bychom se měli podívat na Gambita. Toho si zahraje Channing Tatum a bude ho rěžírovat Gore Verbinski. Poměrně netradiční sestava by nás mohla nakonec příjemně překvapit, ikdyž řekněme si to na rovinu: tento hrdina je docela velká lama… 😀 V březnu se dočkáme premiéry Captain Marvel. Silná superhrdinka v podání Brie Larson by mohla hrát první filmovou komiksovou ligu. Zvlášť když se proti ní postaví záporák Ben Mendelsohn a roli nezbytného mentora ztvární Jude Law. To by mohlo být hodně fajn. V dubnu se měl původně promítat Shazam! s Rockem v hlavní roli, avšak nakonec se bude promítat Shazam! bez Rocka v hlavní roli. Oblíbený svalovec si zahraje separátní zápornou roli Black Adama v komiksovce, o které toho zatím moc nevíme. Už se totiž dostáváme poměrně daleko do budoucnosti, takže začneme trochu koukat do křišťálové koule. Jistotou je, že ještě v květnu tohoto roku bychom si měli užít další Avengery. V červnu vstoupí do kin další film, kterým bude nejspíš třetí Deadpool (ano, prosím) či další X-Meni (ne, děkujeme). A pojďme na bleskovku: Spider-Man: Homecoming 2 (červenec), Wonder Woman 2 (říjen), pravděpodobná sólovka Batmana a další film od Marvelu (oba listopad). No a s velkou pravděpodobností hraničící s jistotou se nám tam tento rok ještě něco dalšího vtěsná. 🙂

 

2020

      Rok 2020 dnes ve světě filmu představuje dalekou hudbu budoucnosti, ale něco málo už o filmových premiérách začátku další dekády víme. Avšak pohybujeme se už v intencích slov „možná“, „asi“ a „pravděpodobně“. Na začátku roku v únoru se možná dočkáme sólovky Flashe, Batgirl či nového Green Lanterna (návrat Ryana Reynoldse do role? :D) V průběhu roku se asi budeme moct podívat na dalšího Deadpoola, Doctora Strange, X-Meny, Strážce Galaxie  a pravděpodobně i na očekávanou sólovku Black Widow. Asi tak. Pokud jste velcí fanoušci filmových komiksovek, tak se definitivně máte na co těšit. Bude jich totiž hodně. 🙂 Užívejte si adventní období, zopakujte si třeba nějakou dobrou letošní komiksovku (Logan, Thor: Ragnarok) a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář