133. Páteční podvečerní… o nejlepších krátkometrážních filmech první poloviny roku 2017

      Za první polovinu letošního roku se nám tu webu nashromáždila už zhruba dvacítka krátkých filmů. Dnes si tedy dáme tradiční Páteční podvečerní, ve které vybereme pět nejlepších snímků. Dlouhodobě se snažíme vybírat spíše „jednodušší“ tituly, kde se až tolik nemluví (filmy často nejsou otitulkované a to je u nás v Česku stále docela problém), a tudíž není překvapením, že dnešní žebříček je složen převážně z dynamických akčních kousků. Tam totiž na slova není moc času a hned od začátku hraje prim akce. 🙂 No a co si budeme povídat – na takový nabušený krátký akční film je téměř vždy dost času. Tady je těch pět vyvolených.

1. Nerf John Wick

Původní příspěvek

John Wick 2 je super akčňák s exkluzivními akčními scénami. No a jednu takovou podobnou sekvenci nám natočila i parta filmařů ze studia Corridor. Po nezbytné přípravě na útok zabijáků vyráží John Wick do obranného útoku a jeho umění se zdánlivě neletálním arzenálem je opravdu, ale opravdu jedinečné. A skvěle se na to kouká. 🙂

 

 

2. Všichni jsme stejní

Původní příspěvek

Zatím nejlepší letošní animák. A velmi nás těší, že se jedná o animák s poměrně hlubokým sdělením. Není to holt žádná z dalších typických „animovaných taškařic“. Naopak, tento snímek má i přes roztomilou stylizaci velmi blízko k existenciálním dramatům. Dojímavé a znepokojivé.

 

 

3. The Witcher

Původní příspěvek

Na třetím místě se umístil zástupce z žánru akčních fantasy. Krátkometrážní film o Geraltovi, který spolu s čarodějkou Triss bojuje proti démonickému protivníkovi se prostě povedl. Bělovlasý zaklínač zasahuje do veškerých odvětví zábavního průmyslu. A to už nám Netflix chystá nový seriál…

 

 

4. Blindsided

Původní příspěvek

Kaskadér, herec, režisér a znalec bojových umění v jedné osobě Eric Jacobus nás celkem pravidelně zásobuje výbornými krátkými akčňáky. Dalším takovým je i Blindsided. Tento počin sice nedosahuje obrovských kvalit série Rope A Dope, avšak i tak se jedná o nadstandardně kvalitní filmeček postavený na tradičním konceptu „jak handicapovaný zmydlil bandu grázlíků“.

 

 

5. There’s No Such Thing As GHOSTS

Původní příspěvek

A ještě jeden od party Corridor. Další z parádních výtvorů této nadané party nás zaujal výtečným originálním nápadem, který je pro krátký formát jako stvořený. Souboj se zákeřnými duchy ze stínové říše je navíc skvěle natočen, a proto mu patří zasloužené umístění mezi elitou.

 

     Velmi pěkné snímky, že? Za těch několik let, co provozujeme web, jsme viděli již stovky krátkometrážních filmů, a nemáme pochyb o tom, že se jedná o zcela plnohodnotné odvětví světa zábavy. Budeme ho v našem malém měřítku podporovat alespoň stejně tak, jako doposud. Ať se všem nadaným filmařům daří! Nezapomeňte sledovat sekci videa zde na webu a za půl roku zase očekávejte pravidelnou půlroční rekapitulaci. Ahoj.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář