280. Páteční podvečerní… o „televizi“ na YouTube

Televizní poptávka se narozdíl od televizní nabídky během posledních let značně proměnila. Čas je neúprosný a současným divákům už většinou nestačí parodické zprávy na Nově či tamní megafilmy protáhlé o několik hodin díky fatálně dlouhým a častým reklamám. Ani ostatní komerční stanice na tom nejsou zrovna nejlépe, a pokud jste podobně jako my člověk, který si občas vystačí se zprávami na ČT 24, nějakým tím sportovním přenosem (koukání na současné opakovačky starých zápasů opravdu nedáváme) a večerním filmem na HBO, tak asi také „nemáte dost“ a zákonitě hledáte další zajímavý obsah. A toho se vám holt v té bedně (dnes už tedy placce) prostě nedostává, ikdyž můžete mít díky početným poskytovatelům obsahu stovky různých stanic. Trend je podle nás jasný: mladší generace jsou už pevně přivyklé na YouTube, které se během poslední dekády razantně proměnilo. Působí tam množství rozličných youtuberů, díky kterým může být náš hlad po kvalitním obsahu konečně ukojen. Dnes si představíme naše nejoblíbenější tvůrce na bezplatné a snadno dostupné „YouTube televizi“.

Asi nemá úplně smysl představovat Kovyho (který nás v poslední době baví) či DVTV, ale některé další a třeba i méně věhlasné tvůrce dnes určitě doporučíme. Začneme u jedné z našich oblíbených „disciplín“, kterou představují rozhovory. Nedávno jsme objevili kanál STANDASHOW, na němž dělá rozhovory mladý moderátor Stanislav Hruška ve své večerní show. Spousta zajímavých hostů a informací, základní videa zdarma, prodloužené verze zpřístupníte na Patreonu. Na tom přispívá již takřka tisícovka přispěvatelů, což by měl být rekord v rámci českých luhů a hájů. Jiným zajímavým kanálem s rozhovory je Real Talk, kde moderátorka Lili zpovídá plejádu dalších hostů. Včetně známého českého herního vývojáře a glosátora společenského „bizáru“ Dana Vávry, který v poslední době natočil několik videí o současné pandemii. Známým tvůrcem je i sportovní komentátor Jaromír Bosák, jenž si zve hosty do svého výborného pořadu Ušák. Baví nás i pořady U kulatého stolu, Brocast či rozhovory, které začal dělat ViralCenek, který představuje polovinu zábavního dua ViralBrothers, o jejichž tvorbě a sledovanosti jsme dodnes neměli sebemenšího tušení. Svět YouTube je holt obrovský. No a občas se zajímavým hostem či rozhovorem potěší i starý dobrý Xaver.

Rozhovorů již bylo dost. Nastal čas technologií a financí. Všemožné technologické vychytávky, kusy hardwaru a podobně na svém stejnojmenném kanálu představuje Petr Mára. Tvůrce, který poradí i s tím, jak se chovat a na co se zaměřit během současného neutěšeného stavu. Technologické geeky by mohla zajímat i videa na kanálu Teslacek. Jedním ze základních typů obsahu tam představuje „Tesláčkovo“ ježdění v jeho Tesle a zpovídání hostů (spolujezdců) během jízdy. Pokud jste angličtinou políbení, tak můžete prubnout kanál Marques Brownlee, kde se mladý technologický nadšenec zabývá různými trendy ve světě technologií. A sleduje ho při tom více než deset miliónů lidí. Líbí se nám i vizuálně originální projekt TrochuLepší, kde se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o světě financí a investic. Kapitolou samou pro sebe je momentálně jeden z našich nejoblíbenějších pořadů Bitcoinovej Kanál, na kterém vám „Kicom“ řekne vše o Bitcoinu, a také například i o historii peněz, politice centrálních bank a podobně. Často navštěvujeme i Kanál Svobodného přístavu, kde Urza vypráví o různých finančních či společenských tématech. Za pozornost stojí i projekty jako je Investicniweb či Teorie peněz.

Dnešní Páteční zakončíme s cestováním, dobrodružstvím a zábavou. Mnoho z nás asi již dobře zná vynikající videa od Michala Šopora, který nám přibližuje život v metropoli Los Angeles. Poslední dobou nás velmi baví i cocik (Lukáš Codr). Ten svým neortodoxním zábavným stylem zprostředkovává život v Číně, ale občas si například odskočí i kousek vedle a cestuje vlakem po Indii. No a další „kapitolou samou pro sebe“ je unikátní Vítkův Cestopiss. V případě potřeby jisté formy meditativního vizuálního zážitku doporučujeme 4K Relaxation Channel. A v případě potřeby jisté formy adrenalinového vizuálního zážitku zase doporučujeme kanály Dom Trepes (CZ) a BNT (PL), kde pánové zdolávají různé typy budov. Například extrémně vysoké komíny. Hodně ujíždíme i na dvou česko-amerických kanálech, jimiž jsou TadyGavin a Dream Prague. Podívejte se, nebudete litovat. Hráčům ještě Vortex, deskovkářům BoardGame Club, filmařům MZ Live a strádající hokejoví fandové zase jistě ocení Icing TV či bitky na Frenzy. Je to jen malý nástin toho, na co se dá na YouTube koukat. Tahle internetová televize je takřka nekonečná a lze si na ní sestavit program přesně podle svého gusta. Dobře se u sledování pořadů bavte a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář