469. Páteční podvečerní… o nejlepších listopadových titulech na Recenzone

Ponurý listopad našel letos své adekvátní ztvárnění v zábavních světě, který nám ke konci podzimu připravil hned několik atmosférických, temných a celkově nekompromisních titulů, jenž se k sychravé přípravě na zimu perfektně hodily. Po delší době opět zabodoval Netflix, který v rámci své bohaté filmové produkce vyprodukoval nový vynikající film. I v ostatních odvětvích zábavního průmyslu bylo živo, což je ideální stav pro přípravu tradičního měsíčního souhrnu, jehož součástí bude i prosincový výhled. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Ještěr

Benicio Del Toro se pravidelně objevuje v nových ikonických rolích a na jednu takovou došlo i v precizně vystavěném syrovém krimi thrilleru Ještěr. Jeho protřelý detektiv patří k letošním nejvýraznějším filmovým postavám i navzdory hercově minimalistickému přístupu – či možná právě díky němu. Vynikající role ve vynikajícím snímku: příjemné filmové překvapení takto ke konci roku.

Ještěr: minirecenze

2. Knights of Honor 2: Sovereign

I po osmnácti letech od vydání se dá v herním světě bezvadně navázat na předešlý oblíbený první díl. Ve druhém pokračování strategického cyklu Knights of Honor se to povedlo se vší parádou a i v případě této mnohavrstevné a zároveň i přístupné strategie platí léty prověřené heslo, že často není třeba nějaké zásadní revoluce, nýbrž jen pozvolné a promyšlené evoluce.

Knights of Honor 2: minirecenze

3. Red Rooms

Intenzivní soudní thriller s důrazným psychologickým přesahem chytře balancuje na pomezí uměleckého a mainstreemového filmu. Zas až tak moc kanadských filmů jsme za svou diváckou kariéru ještě neviděli, ale právě tento definitivně patří mezi ty zlomové, které nás jednoznačně ponouknou k většímu zájmu o tamní filmovou tvorbu. Audiovizuálně působivá, (ne)příjemně intenzivní a lehce zvrhlá podívaná pro všechny správné filmové fajnšmejkry.

Red Rooms: minirecenze

4. Uspořádání světa

Kniha od veterána světové politiky, politologie a diplomacie má nyní ještě větší hodnotu, jelikož autor Henry Kissinger nedávno skonal v úctyhodném věku sta let. Novou knihou nás slavný autor sice už nepotěší, ale k jeho komplexnímu a vytříbenému Umění diplomacie se zase dá vždy vrátit, jelikož spousta zprostředkovaných myšlenek, tezí a závěrů z knihy má univerzální a nadčasovou platnost.

Uspořádání světa: minirecenze

5. Cesty osudu

Brutální atmosférická fantasy deskovka nabídne herním skupinám spolu s bohatým tajuplným příběhem i skvostné propojení herních mechanik s intuitivní mobilní aplikací. Hraní každého z pěti nápaditých scénářů tvořících ucelenou kampaň patří mezi naše letošní nejsilnější deskoherní zážitky.

Cesty osudu: minirecenze

Na seriály se v našem měsíčním souhrnu nedostalo, a tudíž mají ve výhledovém odstavci na prosinec přednost. Nabídka je poměrně pestrá: hodně nás zajímá jak krimi minisérie Mír v Marseilles (od 6. 12., Netflix), tak i druhá řada napínavé akční podívané Reacher (od 15. 12., Prime Video) a korejský historický sci-fi thriller Příšera ze starého Soulu (od 22. 12., Netflix), no a samozřejmě i spin-off kultovní La casy de papel, Berlín (od 29. 12., Netflix). Filmové menu je rovněž značně bohaté. Čeká nás toho hodně: postapokalyptický thriller Nech svět světem (od 8. 12., Netflix), historická epická podívaná Tři mušketýři: Milady (od 14. 12., kino), krimi thriller Finestkind (od 15. 12., Paramount+), životopisné hudební drama Maestro (od 20. 12., Netflix) a dobrodružná komiksovka Aquaman a ztracené království (od 21. 12., kino). I hráči se mají na co těšit. Nás nejvíce zaujaly dvě hry: akční titul Avatar: Frontiers of Pandora a fantasy rpg Warhammer 40,000: Rogue Trader (obě 7. 12.). To jsou nadcházející prosincové tituly. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář