Zvonilka a tvor Netvor

Poslední díl animované fantasy série Zvonilka řadím mezi ty nejlepší. Pokud počítáme i jeden krátkometrážní snímek, tak se série dočkala sedmi dílů a v podstatě v každém případě se jednalo o zdařilé filmy. Tvor Netvor disponuje všemi tradičními přednostmi série. Krásná animace, líbivá hudba, solidní dabing, svižný děj a dynamické obrazové koláže: to vše tu najdete.

Je ovšem jasně patrné, že poslední epizoda přináší i určitou nadstavbu, která v sérii o naší nadané víle nepředstavovala jasně dané pravidlo. Příběh o záhadném tvorovi, který se nedávno probudil v blízkosti Hvězdné roklinky, a jehož úmysly jsou neznámé, má lehce mysteriózní nádech a v jeho rámci dojde dokonce i na nějaké to napětí a vypjatější situace.

Navíc je potřeba zmínit i silný závěr snímku (a pravděpodobně i série), jenž ve „vilím“ univerzu nemá obdoby. Je totiž opravdu působivý a dojemný. Tento snímek by se jistě neztratil ani mezi vysokorozpočtovými animáky a v mnohém je i předčí. Tvor Netvor je vynikající animovaná podívaná pro celou rodinu, která tentokrát přináší i to něco navíc. Více než důstojné završení povedené série.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.