Zámek a klíč: Alfa a omega

     Ano, takto by měly končit všechny série – pánové Hill s Rodriguezem se opět vyznamenali. Šestý díl komiksové fantasy ságy Zámek klíč, nazvaný Alfa a omega, je excelentní a definitivně posouvá celou tuto sérii mezi mistrovská díla žánru fantasy. Podle mě se jedná o jeden z nejlepších komiksů, co kdy vznikly.

      Šestá kniha možná není nejlepší, ale rozhodně je zdaleka nejpůsobivější. Atmosféra by se dala krájet (bitva se stíny, celé dění v jeskyních), řada přijde i na tradiční nekompromisnost (hrdinové dostanou pěkně zabrat) a se samotným epilogem se dostaví až nečekané množství emocí, hlavně díky výtečně vystavěnému ději. Knihy mě dojmou málokdy, vlastně téměř nikdy, ale této sérii se to povedlo a mám v plánu si ji v brzké době zopakovat, což mluví samo za sebe.

      Duo Hill-Rodriguez disponuje nesporným talentem. Pánové se svým debutem nejen naplno etablovali na poli komiksových knih, ale rovnou začali i udávat směr ostatním tvůrcům. Jejich doménami jsou do detailů propracovaný scénář a nápaditá detailní grafická stránka. Celá série na čtenáře klade poměrně vysoké požadavky, rozhodně se nejedná o nějakou oddechovku – tady se hraje mnohem vyšší liga. Vřele Vám doporučuji si ji zahrát. 🙂

 

zamek omega post

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář