Zámek a klíč: Klíče království

     Sehraná autorská dvojice ve složení Joe Hill a Gabriel Rodriguez přichází již se čtvrtým dílem hororové komiksové ságy Zámek a klíč, který tentokrát nese podtitul Klíče království, a opět je to bezesporu vynikající komiks. Oba pánové odvedli snad ještě lepší práci než ve třech předešlých případech. Výtvarník Rodriguez uchvacuje svou neskutečně detailní a pestrou kresbou a spisovatel Hill (syn Stephena Kinga) zase svým chytrým a propracovaným scénářem dokazuje, že jablko nepadá daleko od stromu.

    Příběh čtvrtého dílu plynule navazuje na předešlé dění v panství Lovecraft, v němž rodina Zámkových svádí souboj se záludným Kulišákem o kouzelné klíče, které nositeli propůjčují unikátní schopnosti. Děj mi přišel o něco konzistentnější než v minulých dílech, není v něm tolik odboček a flashbacků, a v podstatě vše je podřízeno hlavní linii. Ta nabídne na konci jedno zásadní odhalení a v jejím průběhu především poskytuje spoustu vynikající zábavy. Sourozenci Zámkovi objevují nové klíče, mezitím řeší své vztahové peripetie a navíc ještě čelí zákeřným útokům ze strany Kulišáka.

     Potěšila mě i originální stavba jednotlivých kapitol. Prolog například zaujme symetrickým uspořádáním jednotlivých komiksových oken a třetí epizoda, která je zdaleka tou nejlepší, zase vyniká originální formou vyprávění, jenž pokrývá jeden „všední“ měsíc rodiny Zámkových – vynikající nápad. Ani kdybych chtěl, tak zde nemůžu najít žádná negativa. Klíče království jsou skutečně perfektní komiksovou knihou, jejíž jediná nevýhoda spočívá v tom, že ji přečtete coby dup. Už aby tu byl pátý díl!

zamek post

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář