This War of Mine

Platforma: pc

This War of Mine je válečná survival plošinovka od polských 11 bit studios, v níž budete ovládat skupinu přeživších civilistů ve válkou zmítaném městě. Hra se dělí na denní cykly, v nichž budete spravovat své útočiště a starat se o jeho obyvatele, kteří mají své potřeby a různé úrovně nálad, zdraví a hladu, a na noční cykly, které se hodí pro výpravy do okolí a hledání důležitých zásob (jídlo, součástky, dřevo, cennosti), sloužící například k výrobě nástrojů, nábytků a lepšího zařízení útočiště.

Zpočátku mě This War of Mine skutečně nadchla a byla radost hrát po dlouhé době takto originální a poutavou hru, avšak poustupem času začaly na povrch vyplouvat její početné nedostatky. Nejpalčivější jsou některé nesmyslné herní mechanismy, které doslova háží při hraní klacky pod nohy jako je nemožnost vyslat víc lidí na noční průzkum, omezení pohybu po městě v zimním období či neustálé nepřátelské nájezdy na Vaše útočiště. Doslova fackou hráči je také nemožnost ukládat hru, což může vyústit v situaci, kdy Vám kvůli překliku zabijí poslední zdravou a nezraněnou osobu, na níž záviselo přežití celé skupiny, aneb restart hry. V pozdějších fázích hry už také This War of Mine začíná být dost stereotypní, kdy například neustále musíte čekat na uzdravení či vyléčení jednotlivých obyvatel.

This War of Mine rozhodně stojí za vyzkoušení, ale hraní může být kvůli některým špatným herním mechanismům dost stresující a frustrující, a ty dobré věci v hratelnosti pak ustupují do pozadí. Poměrně zásadní plus hra zaslouží za silnou atmosféru a za protiválečné poselství, s nímž také souvisí některé těžké morální volby, které musíte během hry vykonat.

Úvod hry

 Minimální HW konfigurace: Windows XP (32Bit), Intel Core 2 Duo 2,4 Ghz, 2 GB RAM, GeForce 9600 GS nebo Radeon HD 4650
Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář