Venom

      Ničím nepřekvapující a v ničem neselhávající marvelovka, která se ovšem neřadí mezi nejslabší filmy zábavního giganta. Ze dvou pádných důvodů: protože Venom a protože Tom Hardy. Těžko si lze představit sympatičtějšího komiksového (anti)hrdinu než je náš ohavný mimozemský paraz… ehm tedy symbiont, který rád ukusuje padouchům hlavy. No a těžko si lze také představit charakternějšího herce, který by kývl na hlavní roli v komiksovém spektáklu. Hardy je zde (jako obvykle) výborný a naprosto s přehledem v této možná až příliš krátké a po většinu času zábavné podívané herecky dominuje.

         Po střídmějším půlhodinovém úvodu se novinář Eddie Brock (Hardy) dostane do pokusné laboratoře šíleného vědce Carltona Drakea (Riz Ahmed) a tam se propojí se zmiňovaným slizkým mimozemšťanem. Jejich následný „duet“ sice úplně volá po tvrdším ratingu, ale na akci se kouká docela dobře, atmosféra je příjemně temná, hlášky také ujdou, no a kvalitu efektů si studio opět pohlídalo. Velkým plusem je i samotný Venom. Ten vypadá opravdu skvostně a jde z něj opravdu strach, což se nedá říct téměř o nikom jiném z celého marvelovského univerza.

      Film mohl být mnohem lepší, ale pobaví a jako seznámení diváků s novou komiksovou postavou funguje poměrně dobře. Dvojka by ale měla být podstatně propracovanější, nadupanější, akčnější, velkolepější, krvavější a tak podobně. A chtělo by to taky přibrat Spider-Mana do party. 🙂

 

P.S: Vzhledem k luxusním tržbám (momentálně skoro půl miliardy USD) dvojka zcela jednoznačně bude.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.