Vasilij Mahaněnko: Cesta šamana – Úkol přežít

Úkol přežít je první knihou sedmidílné knižní série Cesta šamana od ruského spisovatele Vasilije Mahaněnka. Autor je jedním z prvních spisovatelů, kteří píší v tzv. žánru LitRPG (literární rpg), což je jednoduše řečeno převod rpg hry do literární podoby. Žánr ocení především příznivci tohoto typu her (mezi které se řadí i autor), ale konkrétně v případě Cesty šamana se jedná o tak poutavý příběh, že by mohl bavit i čtenáře hrami na hrdiny nepolíbené.

Děj první epizody se odehrává v komplexním virtuálním světě Barliona, do něhož putuje nejen obrovské množství hráčů, kteří tam hledají vše možné, ale jsou tam vysíláni i odsouzenci. Ti mají ve světě omezenou působnost a možnosti a jejich prvním působištěm jsou doly, kde si musí odpracovat svůj trest. Jedním takovým je i Daniel Mahan, veterán hry, který za delikt v reálném světě „vyfasoval“ osm let nucených prací v Barlioně.

Hráči rpgček se v knize bleskově zorientují a okamžitě poznají v knize hojně využíváné koncepty levelování, zvyšování dovedností, obchodování s NPC postavami, raidování a podobně. Autorovi se velmi dobře povedlo zprostředkovat onen specifický rpg feeling do knihy a osobně si myslím, že tento žánr rozhodné má své místo na trhu. Jsem hodně zvědavý na další díly.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 4.5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.