Upgrade

     Film jako je upgrade mi letos zatím velmi chyběl. Je to nenáročný a nápaditý akční film, který je mi po všech stránkách velmi sympatický. Režisér a scénárista Leigh Whannell za pár šupů (okolo 4 mil. USD) natočil opravdu pamětihodný snímek, ze kterého by si vysokorozpočtové akčňáky měly vzít příklad. I za málo peněz se totiž dá pořídit spousta muziky.

          Příběh je pro potřeby dynamického akčňáku naprosto dostačující (a standardní). Greye (hraje výborný Logan Marshall-Green) přepadne parta zločinců, kteří zabijí jeho ženu, jeho samotného zmrzačí a odsoudí na život na invalidním křesle. Jeden geniální vynálezce Greyovi nabídne možnost vložit do jeho těla vysoce pokročilou umělou inteligenci Stem, která bude ovládat jeho končetiny a umožní mu zase „normálně“ fungovat. Grey přijímá a vyráží hledat vrahy své ženy.

        Akce je efektně a efektivně ozvláštněná Greyovou spolupráci se Stem a navíc je i správně nekompromisní. Nechybí tu přestřelky, souboje na blízko, inovativní výslech či noční automobilová honička. V pomalejších pasážích pomáhá i temnější futuristická atmosféra, která jako by vypadla z podobně laděné herní série Deus Ex. A najdou se tu i nějaké ty emoce a ani soundtrack není vůbec špatný. Co chtít víc? 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.