Ultimate General: Gettysburg

Platforma: pc

Ultimate General: Gettysburg je velmi chytlavý mix realtime a tahové strategie, který zprostředkovává jednu z nejslavnějších bitev americké historie, jenž se odehrála ve dnech 1-3. července 1863 u pensylvánského Gettysburgu. Proti sobě tu stály síly Unie a Konfederace, které zároveň představují dvě hratelné strany v kampani. Ta je pojatá značně netradičně, jelikož nemá fixní průběh, ale může se větvit různými způsoby, jenž jsou odvislé jak od vašich úspěchů v předchozí misi, tak i od strategických možností voleb jak v následující misi postupovat dál. To vše samozřejmě přispívá k celkové nelinearitě a znovuhratelnosti.

V jednotlivých misích ovládáte různě silné formace jednotek (pěchota, dělostřelectvo, jízda), s nimiž je potřeba zabrat nebo udržet důležité opěrné body na mapě, které jsou zpravidla silně bráněny protivníkem. Důležitou roli hrají faktory únavy, morálky a krytí, které je potřeba si hlídat a brát na ně ohled. Neméně zásadní je i výběr strany, kdy Unie je vzhledem k charakteru bitvy většinou předurčena k obraně a Konfederace k útoku. Samotná hra rozhodně není bez chyb. Daly by se najít některé menší chybičky v ovládání či v chování formací, ale co se týče hratelnosti, tak si troufnu říct, že lepší strategie tu už dlouho nebyla. Vzhledem k ceně pohybující se okolo pár Euro se hlavně pro stratégy a milovníky historie jedná o jednoznačnou volbu.

 

Ukázka gameplay s popisem

Minimální HW konfigurace: Windows 7 32 Bit, Intel Dual Core 1,6 GHz , 2 GB RAM, GeForce 8800 nebo Radeon X1600 s 512 MB paměti
Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář