Ultimate General: Civil War

Platforma: pc, iPad

        Ultimate General: Civil War od studia Game-Labs LLC je zhmotněným splněným snem všech milovníků taktických realtime strategií. Hra nabízí monstrózní kampaň s několika stupni obtížnosti za obě strany Americké občanské války, přičemž se bavíme o desítkách až stovkách hodin zábavy. Hlavní konflikty války (Shiloh, Antietam, Gettysburg) doplňují vedlejší bitvy, ve kterých si můžete zlepšit své dovednosti a zocelit vaše oblíbené jednotky.

         Ty se dělí na pěchotu, ostrostřelce, dělostřelectvo a jízdu. Každá jednotka má svého velitele, kteří získávají zkušenosti, za něž se dá například vylepšit základní morálka celé divize či zvýšit počet munice. Vojáky lze navíc vybavovat lepšími zbraněmi, jenž lze nakoupit v obchodě anebo je „zabavit“ nepřátelům na bojišti. V závislosti na vaší úspěšnosti v jednotlivých bitvách také získáváte body prestiže a finance, za které lze také získat rozličné bonusy anebo doplnit ztráty. A navíc máte i vy jako hlavní velitel své vlastní schopnosti typu politická prestiž (více peněz) či zdravotnický um (nižší ztráty).

         Samotná kampaň je ve své nebojové části až nečekaně komplexní a budete v ní trávit poměrně velké množství času. Nejdůležitější a nejatraktivnější jsou ale samotné bitvy. Ty mohou trvat i dobrou hodinu a během tuhé obrany klíčových bodů na bojišti či propracovaných útoků na slabší místa nepřátelské linie si jistě užijete mnoho vypjatých a zábavných momentů. Navíc se dá vždy „oddechnout“ v sekci historické bitvy, kde si můžete okamžitě vyzkoušet jak se asi cítili velitelé v takovém kolosálním několikadenním střetnutí u Gettysburgu. Tahle výtečná stragie se holt řadí mezi ty největší žánrové skvosty této dekády.

 

Gameplay trailer

 

Minimální HW konfigurace: Windows 7 32 Bit, Intel Core 2 Duo E4600 2,4 GHz, 2 GB RAM, GeForce GT 720 nebo Radeon HD 3800, 2 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.