The Walking Dead: Daryl Dixon

Druhá minisérie z rozmáchlého univerza The Walking Dead ještě podstatně rozšíří záběr světa živých a mrtvých, a to až do daleké Francie, kam se shodou nešťastných náhod dostane další ikonická postava z původního seriálu, samotářský lovec a stopař Daryl Dixon. Po Neganovi a Maggie, kteří absolvovali brutální anabázi v převážně mrtvém New Yorku, dostane svůj podstatný prostor dost možná nejoblíbenější postava celého seriálu.

Šestidílná minisérie naplno využívá atraktivního prostředí země galského kohouta, jenž také nebyla ušetřena devastující nákazy a sužují ji nejen zástupy nemrtvých, ale i nová nekompromisní uskupení a společenství zbývajících živých. Pověstnou výjimkou potvrzující pravidlo je řád mírumilovných jeptišek, které přežívají na opuštěném panství. Vychovávají zde údajného budoucího mesiáše, který spasí lidstvo, a právě toho je potřeba dopravit na utajené bezpečnější útočiště. Práce jako stvořená pro Daryla, který se tak zároveň propracuje k možnosti návratu domů do země za velkou louží.

Daryl Dixon jasně trumfuje první minisérií díky kombinaci několika faktorů. Od zmiňovaných neotřelých francouzských postapokalyptických reálií přes bohatší příběh s množstvím zajímavých nápadů (nové verze nemrtvých) až po brilantní herecké výkony, které by se neztratily ani v dramatu, do něhož má ostatně tato minisérie značný přesah. Charizmatického Normana Reeduse bezvadně doplňuje francouzská diva Clémense Poésy jako jeptiška-zlodějka, která představuje jednu z nejzajímavějších nových postav The Walking Dead za poslední roky. Sečteno podtrženo celkově vynikající minisérie, která může směle konkurovat i nejlepším sezónám hlavního seriálu. Jen tak dál.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář