The Punisher: první řada

      V luxusní druhé řadě seriálového hitu Daredevil byl nekompromisní čistič Frank „Punisher“ Castle možná i nejlepší postavou, okolo které byly vystaveny některé nejlepší scény a momenty (nápověda: vězení a hřbitov). I přesto jsem měl trochu obavy, jestli náš elitní zabiják zvládne utáhnout plnohodnotnou sólovku a naštěstí to byly obavy liché. První řada nabízí třináct dílů, což je lehce přestřelený (haha) počet a nějaké to zkrácení by rozhodně prospělo, ale jinak nemám co vytknout.

     Frank Castle má stále nějaké nedořešené resty z minula a musí se pomstít zbylým zainteresovaným osobám, které mají prsty ve vraždě jeho blízkých. Frank ovšem potřebuje svou honbu za pomstou maximálně zefektivnit a tak se spojí s odpadlým elitním hackerem Davidem a vytvoří s ním vysoce efektivní duo. Následné dění je poměrně dost komplexní a hraje v něm roli spousta motivů a faktorů. Například střet amerických vládních agentur, problematika ohledně zbraňové lobby, strádání válečných veteránů a dočkáme se i jedné vysoce originální romance. Do děje zasáhnou také někteří staří známí jako je novinářka Karen Page či detektiv Mahoney a objeví se také spousta zajímavých nových postav, ze kterých jmenuju například bývalého mariňáka Billyho Russoa, jehož ztvárnil výborně hrající Ben Barnes.

       Hlavním hráčem je tu ale vždy Frank Castle v podání skvělého Jona Bernthala, kterému věříte každou emoci a že jich bude opravdu hodně. V nejlepších závěrečných dílech už často míra napětí stoupá do maximálních výšin. Takto vypjaté a dechberoucí momenty jen tak někde jinde v televizi nenajdete. Nesmírně brutální a skvěle natočená akce také nebývá u televizních projektů pravidlem, ale to bylo v případě tohoto díla očekávané. Že bude první řada Punishera také skvělým dramatem s množstvím přesahů, to už je poměrně nečekaná nadstavba. Moc jsem si první řadu Punishera užil a zařadím ji mezi nejlepší seriály tohoto roku. Netflix s Marvelem jedou na plný plyn.

 

P.S: Je opravdu k popukání, že zrovna Frankovi nepomáhá dobrotivá sestra Claire Temple…

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 3    Průměr: 4.7/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.