The Last of Us 2

Platforma: PS4

Druhý díl postapokalyptické akční adventury Last of Us opět uzavírá éru jedné herní generace konzole Playstation podobně jako to udělal první díl v roce 2013. Opět je to skvělá hra, která v mnoha ohledech nemá obdoby, avšak tentokrát se vývojáři ze studia Naughty Dog nechali ovlivnit některými ústupky a trendy současné doby. Dvojka není tak nekompromisním a zlomovým dílem jako jednička.

Audiovizuálně je druhé Last of Us naprosto skvostné a hra opět ždímá veškeré možnosti PS4. Příběh se odehrává v severozápadní oblasti USA, kterou také drtivě zasáhla pandemie proměnující lidi v krvelačná monstra. Hrdinové jedničky, Joel a Ellie, žijí v oregonské městské komunitě a daří se jim velmi dobře. Až do jednoho osudového dne, kdy se vše změní a začíná nové putování, jehož středobodem je pomsta. Příběh vhodně doplňují zajímavé retrospektivní pasáže, ale ani tak nezaujme tolik jako jedinečná zápletka v prvním dílu.

Je to dané i jistým přílišným roztažením dějových pasáží napříč rozsáhlými herními lokacemi. Ty jsou hřištěm pro možná až příliš tradiční, ale stále neskutečně chytlavý, mix hratelnosti ve složení akce (lidé a zombie), průzkum a nějaké ty hádanky. Jsou tam nějaká vylepšení a vychytávky, ale v zásadě jde jen o velmi mírnou evoluci hratelnosti jedničky. Což pro někoho může být i výhoda. Osobně jsem si hraní velmi užíval a nejvíce mě opět bavila nadstandardní průzkumná část úchvatného postapo světa.

The Last of Us 2 bude patřit mezi nejlepší hry letošního roku, ale není to úplně jednoznačný favorit na první místo. Při opětovném srovnání s prvním dílem pro mě dvojka mírně ztrácí. Jednička byla ucelenější a měla prostě lepší příběh. Dvojka je naštěstí minimálně stejně dobrá v hratelnosti a grafické stránce, což také není málo. Pořád je to jeden z těch jedinečných titulů, který by měl každý hráč vyzkoušet.

Finální trailer

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář