The Last Kingdom: třetí řada

Kam se hrabou všechny ostatní filmové a televizní hrdinské eposy! Třetí řada Tha Last Kingdom je naprostá špička žánru historických seriálů s dobrodružným nádechem. I v této sezóně se dočkáme různých potyček a bitev, avšak seriál již delší dobu nejvíce „táhnou“ propracované postavy, výtečně napsané dialogy, nečekané zvraty a v neposlední řadě i silné emoce. To v rámci žánru rozhodně nebývá pravidlem a právě o to je hodnota tohoto díla ještě vyšší.

Poslední zcela svobodné království Anglie, Wessex, stále stojí před existenciální hrozbou ze strany výbojných Dánů a král Alfréd má spoustu starostí – nejen vladařských, ale i osobních fyzických, poněvadž trpí vážnou nemocí a nezbývá mu už mnoho času. Do dění se samozřejmě zapojí i hrdina a psanec v jedné osobě Uhtred, který započne novou kapitolu svých složitých vztahů s královskou rodinnou. A právě on je dost možná onou nejzajímavější postavou seriálu . Díky svojí nepředvídatelnosti a osobitosti.

Třetí řada je snad ještě lepší než bezvadná dvojka. Opravdu nemám takřka žádných výhrad. Ten příběh je prostě perfektní a já momentálně těžko hledám nějakou srovnatelnou alternativu. Tento projekt se zaslouženě vyšvihl mezi mé současné nejoblíbenější seriály. Čtvrtá řada byla nedávno schválena. Ani u tohoto dobrodružství určitě nebudu chybět.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář