The Boys

Velmi vítaná seriálová superhrdinská alternativa k filmům od Marvelu a DC Comics. The Boys spadají spíše někam do kategorie k Daredevilovi a Punisherovi, především díky nekompromisnosti a ratingu „R“, ale celkově bych je označil jako opravdu zajímavou a komplexní výpověď nejen o stavu současných superhrdinských snímků, ale i o stavu monstrózní fanouškovské základny. Každý si udělá obrázek sám, ovšem můžu vám už potvrdit, že tento seriál naprosto zametá s jistou jednotvárností a stagnací superhrdinského žánru.

Příběh se zaměřuje na partu „zlých“ hochů (a posléze i jedné dívky), kteří mají oprávněnou pifku na elitní skupinu amerických superhrdinů, kteří si říkají Sedmička a jsou hlavním „produktem“ mediální megakorporace Vaught. Ta se i přes mrtvoly žene za ziskem, vlivem a ovládnutím sociálních sítí. V průběhu děje se ovšem brzy ukáže, že oni zlí hoši jsou zde spíše těmi hodnými a bezchybní superhrdinové nejsou ani zdaleka tak úchvatní a dokonalí, jak je jejich korporace prezentuje. Jak už to tak ale v bývá, tak žádná postava není charakterově vyloženě bílá či černá. Pohybujeme se někde v šedé zóně a právě tam se nachází ta nejvyšší seriálová jakost.

První řada The Boys je rozdělená na osm dílů a je prostá hluhých míst. Jsou zde pouze výborné a ještě lepší epizody (nejlepší je ta šokující čtvrtá) plné fascinujících postav a událostí. Velmi mně zaujal herecký ansámbl, v němž se mísí známější i značně neokoukané tváře. Všechny role jsou velmi dobře obsazené, avšak já mám jasno: zástupci střední generace zde naprosto vládnou. Konkrétně dva Novozélanďané. Karl Urban v roli vůdce odbojové skupiny Butchera a Antony Starr (Banshee), který exceluje jako nejproslulejší a nejsilnější superhrdina Homelander.

Tento superhrdinský seriál je prostě jiný a jsem rád, že něco takového vzniklo. Až teď se totiž definitivně ukázalo a potvrdilo, jak moc podobný titul na trhu chyběl. Druhá řada byla již potvrzena a dočkáme se jí v průběhu příštího roku. Je našlápnuto k pozoruhodné zápletce. Vidím i určitý prostor ke zlepšení, a pokud by se tak stalo, tak by už nic nebránilo nejvyššímu hodnocení.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář