The Bard’s Tale IV: Barrows Deep

Platforma: PC, PS4, Xone

        The Bard’s Tale IV: Barrows Deep je pokračováním série fantasy rpg, jejíž třetí díl vyšel před dlouhými třiceti lety. Čtvrtý díl je počinem studia InXile, které vede slavný vývojář Brian Fargo. Ten před třemi lety tento projekt úspěšně zafinancoval na platformě Kickstarter (přes 1,5 mil. USD), přičemž my jsme mu také přispěli. A jsme relativně spokojeni.

    Za 20 USD jsme totiž dostali velmi solidní rpgčko, které bychom se nebáli označit jako retro. Hra má specifickou atmosféru a v mnohém připomíná slavné tituly, které kdysi dávno určovaly, jak budou vypadat trojrozměrná rpgčka. Čtvrtý Bard´s Tale vyniká v několika ohledech mezi které patří perfektní level design (očekávejte monstrózní dungeony, spoustu hádanek, pokladů a tajných zákoutí), dobře napsané postavy, slušně zpracované tahové souboje, a také i nesmírně líbivý soundtrack, který se opravdu povedl.

     Horší je to už s příběhem, který ničím nepřekvapí a je vyloženě tuctový, což bych v intencích tohoto žánru byl schopný prominout. To samé ale nepůjde, když budu hodnotit grafickou  stránku hry. Ta totiž patří mezi retro tituly i pro svůj vizuál a v tomto případě to opravdu není dobře. Hned úvodní město a tamní podzemí vypadají prostě otřesně (v přírodě je to lepší) a tak trochu jsem si připadl jako někdy v roce 2005. Špatná grafika je ovšem stále docela přijatelná v porovnání s tragickou optimalizací hry.

         Bard´s Tale IV je velmi nedoladěný titul, který stále sužuje množství (mnohdy i zásadních) chyb a autoři s tím budou mít práci ještě několik dlouhých týdnů či spíš měsíců. Situace se zlepšuje jen velmi pozvolna. A je to opravdu škoda, poněvadž hratelnost je chytlavá a už je to nějaký ten pátek, co mě nějaké rpgčko takhle moc bavilo. Kdyby byla hra precizně optimalizovaná, tak bych rozhodně udělil i vyšší hodnocení. V momentálním stavu je to „pouze“ na tři a půl hvězdy.

Finální trailer

 

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i5-650 3,2 GHz, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce GT 640 nebo Radeon HD 5570, 4 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.