SteamWorld Dig 2

Platforma: pc, PS4, PS Vita, Xone, Nintendo Switch a 3DS

SteamWorld Dig 2 je plošinovka, ve které se s robotkou Dorothy vydáte do steampunkového westernového světa hledat ztraceného kamaráda Rustyho (hrdina prvního dílu). Ve hře je kladen důraz na objevování světa, hledání pokladů a tajných kobek. Často vaše cesta povede dolů do hlubin země a Dorothy je k těmto výpravám skvěle přizpůsobena.

Na začátku jí stačí její spolehlivý krumpáč a postupem času získá například i na dálku vystřelované bomby, průrazný vrták či šikovný vystřelovací hák. Veškeré příslušenství lze vylepšovat, ať už za peníze, které obdržíte za vytěžené drahé kameny a kovy ve městě na povrchu, či pomocí speciálních ozubených kol, které se dají nalézt ve zmiňovaných kobkách či v početných tajných zákoutích.

Postup herním světem komplikuje velké množství pastí a hádanek, a také různí nepřátelé, na které platí odlišné taktiky. Celkově bych ale SteamWorld Dig 2 zařadil mezi lehčí plošinovky, které jsou vhodné i pro méně zkušené hráče. Zábavy si zde užijete opravdu hodně, přičemž herní doba se může přenést i přes deset hodin. Hra je extrémně hardwarově nenáročná, vypadá velmi dobře a zvolená stylizace má své nepopiratelné kouzlo. Sečteno podtrženo výborná plošinovka.

Finální trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7, procesor s 2 GHz, 1 GB RAM, grafická karta s 512 MB paměti

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.