Star Trek: Do neznáma

 

     Velmi zdařilé pokračování věhlasné sci-fi série, které sice nepřekonává výtečný první díl (2009), avšak dvojce (2013) se svou kvalitou vyrovná. Star Trek: Do neznáma ovšem více sází na jiné aspekty. Ubylo osudovosti, příběh je možná až moc jednoduchý (a přesto místy paradoxně ne zcela srozumitelný), záporák je asi nejslabší z celé série a akce, byť celkově výborná, je občas poněkud nepřehledná. Mohlo by se zdát, že to se závěrečným hodnocením nedopadne dobře, ale naštěstí tu je několik podstatných plusů.

     Předně trojka obsahuje zřejmě nejvíce humoru a nadhledu z celé série. Vtipů, narážek a zábavných interakcí mezi posádkou je hodně (duo McCoy-Spock je lahůdkové). Dále tu máme velmi zdařilý a uvěřitelný vývoj jednotlivých charakterů, které i přes zjevnou dominanci tradičně výborného kapitána Kirka dostanou přesné množství prostoru. No a v neposlední řadě v novém dobrodružství posádky vesmírné lodi Enterprise skvělé fungují emoce, jenž se dostaví hlavně ve vynikajících dialozích. Co se technických kategorií týče, tak se snímek opět řadí mezi tu nejužší špičku. Audiovizuál už opravdu nemůže být o mnoho lepší a pomyslnou třešničku na dortu představují veškeré scény na vesmírné stanici Yorktown.

     Když si vybavím dosavadní letošní blockbustery, tak právě Star Trek mě bavil nejvíc. Je to ideální příklad nenáročného akčního bijáku, který si budete v kině užívat plnými doušky. Pokud se v případném dalším díle zlepší příběhové podání, tak se klidně uchýlím i k maximálnímu hodnocení. Nové mise extrémně sympatické a dokonale sehrané party totiž představují jednu z mála posledních kvalitativních jistot milovníků svižné filmové zábavy, a to je holt potřeba náležitě ocenit… 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář