Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

Platforma: pc, ps3, ps4, x360, xone

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments je další z řady detektivních adventur o Sherlocku Holmesovi od studia Frogwares. Ti se tentokrát notně inspirovali filmovou a seriálovou sérií o Sherlockovi a hře to výrazně prospělo.

Poměrně klasický adventurní koncept z minulých dílů nahradilo dynamičtější hraní, které skutečně velmi připomíná styl filmových a seriálových bratříčků. Nechybí tedy tvorba profilů postav na základě jejich oblečení a tělesné konstituce, detailní rozbory míst činu, práce v laboratoři, používání převleků, prohledávání různých archivů či vizualizace událostí pomocí Sherlockovi představivosti. To vše bude potřeba v šesti zapeklitých případech, které sestávají jak z těch klasických (různé vraždy), tak i speciálních (záhadné zmizení vlaku či krádež vzácných rostlin), jejichž vyšetřování se mnohdy ubírá zcela nečekaným směrem.

Všechny události se zaznamenávají do přehledného deníku, který slouží jako nezbytný pomocník při řešení případů. Geniální Sherlock má také k dispozici mapu jednotlivých vodítek, které vyplynou z dedukce všech důkazů a spojitostí. Na základě spojování těchto vodítek Sherlock později určí pachatele a při nesprávné interpretaci důkazů se může i splést, což je příjemné osvěžení oproti jiným hrám.

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments je výborná detektivní adventura, která se nebojí jít s dobou a dává hráči poměrně velkou volnost při řešení jednotlivých případů. Jako třešnička na dortu už působí nenáročná líbivá grafika a povedený dabing postav.

Úvod druhého případu

Minimální HW konfigurace: Windows XP (32Bit), Intel Core 2 Duo 2.4Ghz, 2 GB RAM, NVIDIA GeForce 8600 GT nebo Radeon HD 3850 (256 MB VRAM)

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář