Scott Lynch: Rudá moře pod rudými nebesy

Druhý díl dobrodružné fantasy série Páni parchanti, který je v českém vydání zatím poslední a překlad dalších knih je zatím nejistý. I z tohoto důvodu jsem po přečtení výtečné jedničky s rozečtením druhého dílu poměrně dlouho otálel. S uvedením do děje jsem ovšem ani po dekádě od čtení prvního dílu neměl problém, poněvadž mi kniha napevno utvěla v paměti. S Rudými moři pod rudými nebesy to bude podobné, jelikož je to také velmi dobrý dobrodružný fantasy román, byť nedosahuje kvalit svého předchůdce.

Opět se zde setkáme s nebezpečným duem zlodějů a podvodníků ve složení Locke Lamora a Jean Tannen. Pánové tentokrát prožijí dobrodružství v městském státě Tal Verrar, kde chtějí okrást extrémně bohatého a nebezpečného majitele luxusního kasina Hříše. Po dlouhé přípravě a mnohých snahách se dvojice díky shodě různých okolností ocitne i na moři. Tam prožijí pozoruhodnou pirátskou epizodu.

Spisovatel Scott Lynch podle mě s druhým dílem docela „bojoval“. Rozhodně to není perfektní čtivo, kniha má hluchá místa, něco nedává úplně smysl, některé pasáže jsou až příliš dlouhé, některé příliš krátké a některé i zbytečné. Chybek je tu poměrně dost, ale celkově je zastiňuje autorovo vytříbené vypravěčství a svižný dobrodružný příběh, který má dostatečný drajv a zajímavost, abych knihu dočetl až do konce. Třetímu dílu bych se určitě nebránil.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.