Return of the Obra Dinn

Platforma: PC

Return of the Obra Dinn je detektivní adventura od nezávislého herního tvůrce Lucase Popea, tvůrce slavné indie hry Papers, Please. Nadaný vývojář opět vytvořil skvělou hru, o které se bude ještě dlouho mluvit a jednoznačně se zařadí mezi nejoriginálnější a nejpoutavější herní počiny roku 2018.

Příběh hry se odehrává v alternativní historii na začátku devatenáctého století. Jednoho dne se u anglických břehů znenadání objevila ztracená loď Obra Dinn, přičemž všichni námořníci a pasažéři na palubě jsou mrtví. Na loď je vyslán komisař (hráč), aby vyšetřil, co se vlastně stalo. K dispozici má deník, a také speciální hodiny, které umožňují návrat v čase do okamžiku, v němž zemřel daný člen posádky.

Tato mechanika je pro hratelnost naprosto zásadní a pomůže vám velmi zábavným způsobem odhalit (tragické) osudy členů posádky. Po nalezení mrtvoly se pomocí hodin vrátíte v čase, nejdříve se objeví text či zvuky a až poté se zhmotní samotná scéna skonu nešťastníka. Skvělé, originální a velmi zábavné. Problém je, že v drtivé většině případů nevíte, o koho se jedná, takže je potřeba přiřazovat jména k tvářím a určovat způsob skonu. Pomocí dedukce, faktů a občas pomůže i fundovaný odhad.

Vše je zaobalené do líbivé monochromatické retro stylizace, která ke hře výtečně pasuje, je ideálně přizpůsobená hratelnosti a je také základním stavebním kamenem silné atmosféry. Tu navíc dotváří skvostná hudba, která patří k největším přednostem tohoto dechberoucího díla. Return of the Obra Dinn je jedna z nejlepších detektivních adventur všech dob.

P.S: Člověku bylo skonu některých námořníků až líto po tom všem, co přežili… 🙂

Finální trailer

Doporučená HW konfigurace: Windows 7 64 Bit, Intel Core i3 2 GHz, 3 GB RAM, GeForce GT 720 nebo Radeon HD 3800 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.