Resident Evil 2

Platforma: pc, ps4, xone

Hry ze série Resident Evil mu poměrně dlouho dobu unikaly, ale v posledních letech po vyzkoušení některých novějších dílů jsem si tuto slavnou herní značku velmi oblíbil. Všechny mnou hrané epizody považuji za výtečné hry: jak novou vytuněnou verzi čtyřky, tak i nezapomenutelný předloňský Biohazard spolu s letošním remakem legendární dvojky. Na prvním místě u mě sice bezpečně trůní právě Biohazard (především díky luxusně podaným bossům), ale letošní dvojka je těsně v závěsu.

Hlavními postavami remaku jsou policista Leon a dívka Claire, kteří se spolu shodou okolností dostanou do Raccoon City, kde právě vypukla jedna taková zombie apokalypsa biblických rozměrů. I vzhledem k povaze remaku asi nebude velkým tajemstvím, když prozradím, že se v kůži vybrané postavy dostanete na policejní stanici, posléze do městských stok a putování končí v tajemné laboratoři korporace Umbrella.

Hru bych definoval jako akční hororovou adventuru se silným survival prvkem. Nepřátelé jsou velmi tuzí, munice není nikdy dost, a občas není od věci prostě jen vzít nohy na ramena a vyrazit k nejbližšímu úkrytu (s psacím strojem pro ukládání hry). Inventář je ze začátku zoufale malý, takže je potřeba řádně promyslet, jaké předměty a vybavení si sebou vezmete. Často mezi ně budou patřit úkolové předměty, díky kterým se zpřístupní nová lokace či oblast.

Těch hledání udělátek A pro sestrojení pomůcek B k vytvoření klíčů C pro dveře D je sice ve hře na můj vkus už trochu moc, ale tohle je prostě Resident Evil. Extrémně nelogický level design slouží potřebám hratelnosti, a ta je skutečně vytříbená (bojová i nebojová část). Hraní jsem si velmi užíval, atmosféra zde sálá z každého koutu, a hra navíc i velmi pěkně vypadá. Tenhle remake ukazuje cestu podobně zaměřeným budoucím titulům.

P.S: Mr. X je jedním z nejlepších herních protivníků poslední dekády.

Finální trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i5-4460 3,2 GHz, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 760 nebo AMD Radeon R7 260x v3, 50 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.