Ray Donovan: 1. a 2. série

Původně vedlejší projekt kabelovky Showtime se stal jedním z nečekaných tahounů této ambiciózní stanice, jenž se sebevědomě postavil bok po boku takových pecek jako je Homeland či již ukončený Dexter. Ray Donovan je totiž nepochybně unikátní dílo. Seriál má opravdu prostý děj, zas tak moc se toho v něm neděje a navíc je drtivá většina postav dost nesympatická. Proč je tedy tak oblíbený a úspěšný? Odpověď můžeme mimojiné hledat v krátkem nástinu toho, o co v prvních dvou řadách vlastně jde.

Středobodem celého seriálu jsou postavy samotného Ray Donovana (Liev Schreiber), který působí u právnické firmy v L.A. jako řešitel problémů, a jeho otce Mickeyho (Jon Voight). Ten se po dlouhé době ve vězení vrací zpět do normálního života a okamžitě začne s pohledávkami starých dluhů a řešením dávných nevyřešených záležitostí. Oba muži se hned dostanou do křížku a jejich zápolení, které téměř tragicky vyvrcholí na konci první řady, se táhne po celý seriál. Mimoto se Ray ještě musí potýkat s problémy ve své rodině, ať už se ženou Abby (Paula Malcomson) a dětmi Connorem a Bridget, jejichž společné soužití ani zdaleka nenaplňuje koncept harmonické domácnosti, či s bratry Terrym a Bunchym, kteří se oba zápolí se svými démony minulosti, jenž je poznamenali na celý život. Odpověď proč je tento seriál tak přitažlivý je tedy nasnadě.

Ray Donovan je v podstatě novodobá telenovela, kterou si žádá dnešní doba a diváci. Řešení problémů zazobaných klientů se v průběhu dvou řad stalo spíše vedlejším prvkem. Prim tu hrají vztahy mezi postavami. Jsou správně složité, pokřivené až zvrácené, přičemž mnohdy si jednotlivé charaktery musejí hrábnout až na samotné dno. A to je holt divácky aktraktivní, a navíc je to i dobře natočené a zahrané. Ray si momentálně kroutí již třetí sezónu svých patálií a my budeme opět u toho. U dalších pozoruhodných příběhů ze zvrhlého Los Angeles opět na viděnou!

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář