Punisher: druhá řada

Druhá řada drsného akčního seriálu Punisher není tak povedená jako první sezóna. Není to až tak výrazný rozdíl, ale je to znatelné. Děj je oproti jedničce dosti rozvětvený a celkově mi přišlo, že nemá takový „tah na branku“ jako tomu bylo v první sérii. Nejvíce prostoru má právě Punisher John Castle v podání bezkonkurenčního Jona Bernthala. Je ovšem docela velká škoda, že postava tak trochu stojí na místě a během třinácti dílů (jako obvykle příliš moc) se bohužel nedá mluvit o nějakém zásadním charakterním posunu či vývoji – tady jsem čekal jednoznačně víc.

Trochu mě překvapilo, že v podstatě stejný prostor dostane zjizvený zrádce Billy Russo (hraje už ne tak překvapivě výborný Ben Barnes). Ten předvádí velmi zajímavé věci, avšak například linie s terapeutkou mě zrovna moc nebrala a to není dobře, poněvadž zastává podstatnou porci stopáže. Samozřejmě se vrátí i staré známé charaktery jako je Curtis, Dinah či Mahoney, kteří si odkroutí svůj obvyklý standard. No a máme tu i několik zajímavých nováčků, mezi nimiž vyčnívá Punisherova chráněnka Amy (Giorgia Whigham) či lahůdkový kněz-zabiják, kterého si vystřihl Josh Stewart.

Příběh má svou kvalitu a v jeho rámci se Punisher utká s různými gangy, zkorumpovanými policisty a zabijáky, kteří jdou buď po něm, po jeho nové kamarádce či po obou dvou. Akce je opět krvavá a intenzivní a v televizním žánru se řadí mezi absolutní špičku. Tak trochu pohříchu je ta nejlepší akční scéna hned v prvním díle, který považuji za vůbec nejlepší. Kvalita epizod je až nehezky proměnlivá a druhá řada si vybere několik slabších chvilek především ve svém středu. Začátek a konec je ovšem bez výjimek výtečný. Pořád se bavíme o nadstandardním televizním řemesle, ale po excelentní jedničce bych dvojku téměř označil jako „mírné zklamání“. Téměř.

P.S: Třetí řada je z důvodu rozpadu plodného manželství Netflixu a Marvelu v předalekém nedohlednu… :/

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.