Pozůstalí: druhá řada

    Jeden z letošních nejlepších seriálů. Druhá (a poslední) sezóna Pozůstalých je trestuhodně opomíjeným klenotem v rámci dramatické seriálové tvorby. Příběh navazuje na události z první řady, v níž jsme byli svědky řetězce pozoruhodných událostí v americkém městečku Mapleton, a tentokrát se převážně odehrává v texaském maloměstě Jarden, které během dne zmizení (z ničeho nic na celém světě zmizely 2 procenta lidské populace) neztratilo ani jednoho obyvatele.

   Hlavní postavou je opět, tentokrát už bývalý, mapletonský náčelník policie Kevin Garvey (skvělý Justin Theroux), který má nejvíce prostoru, a nechybí ani další známí, jako je Kevinova družka Nora (Carrie Coon) či její bratr, reverend Matt Jamison (Christopher Eccleston), jehož „sólová epizoda“ představuje, stejně jako ta v první sérii, jeden z vrcholů celé druhé řady. Přibudou i zcela nové postavy, ze kterých vynikají především členové osudem těžce zkoušené rodiny Murphyů, starousedlíků z Jardenu. Všichni zúčastnění podávají bez výjimky vynikající výkony, možná i jedny z nejlepších, co jsem letos viděl, a vůbec bych se nedivil případným nominacím na prestižní ocenění jako jsou Emmy či Zlaté glóby.

    Výtečně ztvárněné charaktery by ovšem byly poloviční bez zajímavého děje, no a ten nabízí druhá série doslova plnými hrstmi. Má tradičně silně mysteriózní nádech (závěrečné epizody už rozhodně snesou i zaškatulkování do sci-fi žánru), je značně nepředvídatelný a hlavně extrémně podmanivý. Občas jsem sice moc ani netušil, co se to na obrazovce vlastně děje, ale nikdy jsem se nenudil a mnohdy jsem koukal s otevřenou pusou – některé vypjaté scény a pasáže jsou dechberoucí.

    Poměrně těžko se vysvětluje o čem Pozůstalí vlastně jsou… prim v nich jednoznačně hrají všemožné mezilidské interakce a nejlepší bude, když se na ně sami prostě podíváte. Buďte ovšem připravení na značně náročnou, tajuplnou a často i depresivní podívanou, která nutí diváka k zamyšlení a navozuje nadstandardně široké spektrum emocí a požitků.

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář