Poldark

Co můžu říct o tomhle seriálu? Především to, že má zajímavý příběh, vynikající dobové kulisy a bohatou výpravu v podobě krásné přírody. Poldark nabídne jen minimum akčních scén – rozhodně nečekejte žádnou divočinu. Celý projekt mě nadchnul svou autentičností a poutavým navozením atmosféry konce 17. století v Cornwallu v Anglii.
Hlavní postava celého příběhu je Ross Poldark, který přijíždí do své domoviny po vleklých bojích během Americké revoluce, kde utrpěl válečný šrám na obličeji. Doma ho nečeká žádné velké uvítaní – jeho otec zemřel, domov zchátral a je zpustošen, rodinné doly jsou zavřené a poslední kapkou do už tak smutného příjezdu je fakt, že se jeho jediná láska zasnoubila s jeho bratrancem.
Ross se ovšem navzdory nepříznivým okolnostem nevzdá a začne z ruin okolo budovat rodinné impérium, na které by byl jeho zemřelý otec hrdý a taky začne pomáhat chudým lidem. jejichž chudoba je enormní. Tyto Poldarkovi aktivity se ovšem pranic nelíbí vyšším vrstvám… Jak všechno dopadne a zdali vůbec přežije rod Poldarků se už dozvíte v dalších epizodách tohoto skvělého historického seriálu.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář