Pillars of Eternity

Platforma: pc

Pillars of Eternity je izometrické oldchool RPGčko od zkušených vývojářů ze studia Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2…), které navazuje na tradici legendárních sérií jako jsou Baldur’s Gate či Icewind Dale. Tuto hru si v podstatě vyžádali sami hráči, kteří ji finančně podpořili na platformě Kickstarter, kde bylo spolu s paypal platbami vybráno více než 4 milióny USD. Inu a myslím, že všichni zaiteresovaní mohou být spokojeni. Pillars of Eternity totiž skutečně představuje závan starých dobrých RPG časů se všemi příslušnými klady, ale také i několika zápory.

Stejně jako ve výše zmiňovaných RPGčkách budete postupně budovat svou družinu vyvolených dobrodruhů, cestovat po rozsáhlém herním světě, kde je potřeba splnit doslova stovky hlavních a vedlejších úkolů, dále také podstoupíte množství náročných soubojů, které je samozřejmě možné zapauzovat, a také budete moci spravovat svou vlastní pevnost, pod kterou se mimojiné nachází rozsáhlý a nebezpečný dungeon. Potud je vše v naprostém pořádku a málem bych i uvažoval o absolutním hodnocení, nebýt jednoho menšího a jednoho velmi zásadního záporu. Ten menší představují tuny dialogů a textu, kterými se budete muset prolouskat (pro někoho možná naopak plus), a za tím podstatným stojí všudypřítomné a extrémně iritující nahrávací obrazovky, které Vás budou neustále provázet a mě osobně poněkud srazily celkový dojem ze samotné hry.

Jinak ale není co řešit. Pillars of Eternity je jedna z nejlepších her co letos vyšla a nepochybně si ji užijí jak hardcore hráči, tak i nováčci ve světě hutných 2D RPGček. Obrovský fantasy svět už čeká na další herní dobrodruhy. Nenechte se tedy dále pobízet a račte se jím pohltit – je to velmi povznášející a osvěžující, ale především to je skvělá zábava.

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows XP (32Bit), Intel Core 2 Duo 2.33Ghz, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce 9600 GT nebo Radeon HD 4850
Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář