Pentiment

Platforma: pc, Xbox X, S a One

Historická adventura Pentiment od zkušených tvůrců ze studia Obsidian Entertainment (Pillars of Eternity, Tyranny) se odehrává na začátku šestnáctého století v bavorském městečku Tassing a jeho nejbližším okolí. Hlavním hrdinou hry je mladý nadaný kreslíř a ilustrátor manuskriptů Andreas Maller, který momentálně pracuje na zakázce v přilehlém opatství. Pohodové a lehce ospalé časy v malebné lokaci naruší nenadálá brutální vražda barona, který přijel na návštěvu kláštera a byl znám svým zájmem o okultní vědy a alternativní výklady křesťanské historie.

Příběh se v průběhu hry rozvine do několikaletého časového období a dokonce dojde i ke změně hlavní hratelné postavy. Silný příběhový základ je jednou z hlavníchzpředností titulů od Obsidian Entertainment a v případě Pentimentu je tato skutečnost obzvláště patrná. Hra zprostředkovává silně poutavou a značně originální zápletku, která těží i z neotřelého časového a geografického zasazení. Jádro hratelnosti tvoří volby v dialogových pasážích. Pentiment je ostatně hra o síle slova, kterou náležitě reflektuje jak formou (pomocí jedinečného předkládání psaných dialogů), tak i obsahem (společenské pnutí během počátků tiskařského období).

Grafická stránka titulu je rovněž jedinečná a zaujme už během úvodních momentů hry. Grafická stylizace do podoby tehdejších obrazů představuje unikátní nápad, který je navíc precizně zrealizován: s tímto museli mít tvůrci extrémní množství práce. Co mě ovšem na hře nejvíce zaujalo a čemuž přikládám i největší (přidanou) hodnotu je doslova brilantní zachycení zvyků, tradic a celkového fungování tehdejší společnosti. Pentiment je především hra o životě lidí během brzkého novověku a jako taková (se silným edukativním potenciálem) funguje beze zbytku skvěle.

Trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7, Intel Core i3-3225, 4 GB RAM, GeForce GTX 660 Ti, 12 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář