Ozark: čtvrtá řada

Čtvrtá a pravděpodobně i poslední řada dramatického krimi thrilleru Ozark čítá nadstandardních čtrnáct epizod a oproti své excelentní předchůdkyni přecejen mírně kvalitativně ztrácí. I přes mírnou rozmělnělost a částečně se opakující motivy představuje čtvrtá sezóna vysoce zábavnou televizní zábavu, která patří mezi to nejlepší, co Netflix v roce 2022 doposud nabídl. Byrdovic rodina řeší obvyklé patálie v rámci ne zcela celistvého rodinného kruhu a samozřejmě i v drtivém sevření všemožných soukromých (najatý detektiv) státních (šerif), polokriminálních (FBI, politická elita) a kriminálních (mexický kartel a místní mafiáni) institucí.

Zpravidla se vyřeší jeden problém a další dva hned poté vytanou na povrch. To je v Ozarku dávno zaběhlý příběhový koncept, který je samozřejmě stále perfektně funkční a značně zábavný. Herecky seriál opět drží a povyšují všechny hlavní postavy. Především dva ústřední ženské charaktery (Wendy a Ruth) doslova excelují a jejich představitelky by zasloužily nejedno ocenění. Z nových příchozích zaujme hlavně extrémně nevyzpytatelný psychopatický synovec šéfa kartelu Javi a správně otravný a zarputilý soukromý detektiv Mel Sattem.

Kdyby se jednalo o skutečný konec seriálu, tak za mě mohu potvrdit velkou spokojenost. Čtvrtá řada nabídla adekvátní a důstojné zakončení, které zcela koresponduje s celkovým směřováním a laděním seriálu. Ozark ve všech čtyřech sériích skvěle bavil a zprostředkoval divákovi atraktivní mix dramatu a krimi thrilleru s vysokou porci tíživého napětí a s precizně podanou transformací hlavních postav. Člověku bude ten neotřelý specifický americký Středozápad s členitým jezerem a tamními početnými rednecky (vidláky) dost chybět.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář