Outsider

Nový originální seriál od HBO, který byl natočen na základě stejnojmenné předlohy od slavného spisovatele Stephena Kinga. Už tento samotný fakt seriál zákonitě předurčuje ke značnému příklonu k tajemnu a hororu, avšak v případě Outsidera si můžeme ještě připočíst i žánry krimi a thriller. Tento početný záběr sice občas dokonale neladí, ale zpravidla se jeho jednotlivé složky velmi dobře doplňují.

Seriál začíná opravdu ve velkém stylu a je nutné podotknout, že první dva díly jsou jedny z nejlepších. Příběh začíná vyšetřováním vraždy malého chlapce, přičemž děj se ve výsledku vydává (pro neznalce předlohy) zcela nečekaným směrem a v průběhu deseti epizod v něm začne hrát čím dál větší roli onen mysteriózní prvek. Některé díly můžou vyvolávat dojem jistého přešlapávání na místě (i docela oprávněně), a někomu se nemusí pozdávat ani samotné zakončení, ale osobně hodnotím seriál pozitivně.

Obsah není vždy prvotřídní, ale člověk ani nemusí být extrémně zkušený a znalý divák, aby ocenil prvotřídní formu. Především hudební a zvuková kulisa jsou jedním slovem úchvatné. Či spíše úchvatně zlověstné a znepokojivé, což dokonale ladí se zaměřením seriálu. Právě zvukové a hudební prvky zde jsou základními stavebními kameny silné atmosféry. Oceňuji i perfektní herecký casting (Ben Mendelsohn, Cynthia Erivo, Paddy Considine), který mě už jen utvrzuje v kladném hodnocení tohoto zdařilého televizního projektu.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.