Ori and the Will of the Wisps

Platforma: pc, Xone

Po pěti letech vyšel druhý díl fantasy plošinovky, jejíž ústřední postavou je lesní dušička Ori. Čekání to bylo dlouhé, avšak vyplatilo se. Tvůrci z Moon Studios vytvořili další vynikající skákačku, která ještě v mnohém překonává už tak skvělý první díl.

Z audiovizuálního hlediska je hra bezkonkurenční: vypadá a zní opravdu nádherně. Tklivá hudba a rozmanité dechberoucí lokace výrazně pomáhají v navození příjemně melancholické atmosféry dobře známé už z jedničky. Středobodem příběhu je Oriho hledání jeho soví kamarádky, která se v bouři ztratila v nebezpečném lese. Dobrodružství samozřejmě doplňuje i množství roztodivných (přátelských i nepřátelských) tvorů, a také rasa roztomilých, často nápomocných, kočkovitých Mokiů.

Hratelnost je vytříbená a přináší nové (designové a rpg) prvky. Hra je robustnější, perfektně vybalancovaná (obtížnost je oproti minulému dílu nižší), a také krásně plynulá a intuitivní. Není pochyb o tom, že se jedná o jednoho z králů žánru plošinovek. Herní jaro dorazilo v plné parádě.

P.S: Herní doba bude -v závislosti na herním stylu- atakovat rozmezí někde mezi dvanácti až sedmnácti hodinami čistého herního času.

Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 10, Intel Core i5 4460, 8 GB RAM, Nvidia GTX 950 nebo AMD R7 370 , 20 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář