Na špatné straně (Dragged Across Concrete)

Osobitý spisovatel a filmový tvůrce S. Craig Zahler (skvělý Blok 99) natočil drsnou kriminálku s Melem Gibsonem a Vincem Vaughnem v hlavních rolích. Podle očekávání je to zase velmi originální a neotřelá podívaná, kterou podobným způsobem nikdo jiný nenatočí. Režisér a scénárista v jedné osobě holt má svůj unikátní styl. Snímek Na špatné straně má dvě a půl hodiny a je to extrémně specifický, nemainstreemový, film.

Příběh o dvojici suspendovaných newyorských detektivů (Gibson a Vaughn), kteří si během své neplánované dovolené chtějí trochu přilepšit okradením zločinců, je skvělý. Po scénáristické stránce je to jedna velká paráda. Takové dialogy jinde neuslyšíte, a byť se v režiséru Zahlerovi ten spisovatel opravdu nezapře (občas už jsou ty konverzace jak z jiného světa, bez vulgarit atd.), tak celkově nemohu nic vytknout.

Na špatné straně je pozvolna gradovaná ultra brutální krimi jízda, která je díky své jinakosti a silné atmosféře opravdu velmi podmanivá. Zkušený divák bude jistě velmi spokojen. U těch méně ostřílených filmových fandů už bych si nebyl tak jistý. Ta kvalita tam ale prostě je a nic na tom nezmění ani ono pomalejší tempo a netradiční snímání jednotlivých scén. Troufnu si tvrdit, že podobný film už letos neuvidíme.

P.S: Nejlepší role a film Mela Gibsona od pokračování Odplaty (rok 2006).

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.