Na křídlech

Průměrná délka jedné hry: 40-70 minut, počet hráčů: 1-5, věk: 8+

Po několika měsících od vyprodání oceňované deskové hry Na křídlech konečně nyní (březen 2020) vyšel první dotisk. Po několika zahráních si již troufnu tuto hru zhodnotit a musím jí skutečně přiznat značné kvality a to jak produkční, tak i herní. Hra vypadá nádherně, veškeré komponenty působí vytříbeným dojmem (snad jen ty kartičky a jejich popisy mohly být o něco větší) a celkově je radost na tento titul pohledět.

Co se herní stránky týče, tak bych Na křídlech zařadil mezi složitější rodinné hry, kterou s asistencí zvládnou i menší děti, odrostlejší ratolesti nebudou mít problém, no a hru si užijí jak méně zkušení dospělí hráči, tak i hardcore pařani. Princip hry spočívá v pokládání karet ptáků (které disponují různými druhy efektů) na jednotlivé přírodní biotopy (les, louka, mokřady). Jedno prostředí slouží k dobírání jednoho z pěti druhů potravy (z pěkného ptačího krmítka), druhé ke snášení vajec a třetí k dobírání dalších karet do ruky. Tradičně hra zahrnuje i soubor menších společných a hlavních osobních úkolů. Celkově se hraje na čtyři (postupně zkracovaná) kola.

Na křídlech je velmi plynulá a relativně nenáročná deskovka, která dobře poslouží jako doplňková herní partie, ale i jako hlavní herní titul deskoherního dne. Původní hra obsahuje výhradně americké ptáky a člověk občas opravdu kouká, jací skvostní ptačí jedinci se v zámoří vyskytují. Na kartách nechybí některé základní charakteristiky či popis ptáků, a tudíž mohu přičíst k dobru i hodnotný edukativní charakter tohoto celkově zdařilého titulu.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář