Mr. Robot: čtvrtá řada

Pan Robot se loučí se vší parádou. Čtvrtá řada nadžánrového seriálu navázala na excelentní předešlou sérii a potvrdila umístění tohoto jedinečného projektu do televizní síně slávy. Třináctidílné sezóny jsou mi v poslední době tak trochu „proti srsti“, ale tady mi to vůbec nevadilo, jelikož takřka všechny díly byly vynikající a větší počet epizod měl vzhledem k definitivnímu a přehlednému zakončení seriálu své opodstatnění.

Mr. Robot přinesl do televizního světa opravdu velké a vítané osvěžení. Již od první řady seriál vynikal neortodoxním zprostředkováním děje, který často dokázal překvapit a občas i řádně potrápit divákovy mozkové závity. To vše bylo podpořené osobitým audiovizuálem, přičemž ona zvuková složka byla konkrétně v poslední řadě opravdu jedinečná a dokázala vždy krásně podpořit či navodit atmosféru jednotlivých dílů.

Celý seriál byl prostoupen nekompromisním soubojem skupiny hackerů proti zlotřilým megakorporacím a zákeřným hybatelům světového dění, avšak postupem času hrála čím dál zásadnější roli ona osobní dramatická rovina. Vztahy mezi hlavními postavami a skutečně hluboký a nesmírně originální psychologický rozbor hlavní postavy mají podle mě největší hodnotu a přinášejí i nejzásadnější emocionální dopad spolu se silnou závěrečnou katarzí.

Mr. Robot je ucelené, skvostně odvyprávěné a luxusně zakončené dílo, které obsahuje hned několik legendárních epizod a pasáží. Toto nemainstreemové mistrovské dílo od tvůrce Sama Esmaila by nemělo chybět v portfoliu diváka, který vyhledává pouze tu nejvyšší televizní kvalitu.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.